Wpis z mikrobloga

Odcinek specjalny tagu #falloutmod - Co z tym van burenem?

Krótka odpowiedź: nic.

Historia Fallout 3/projektu Van Buren nie kończy się wcale wraz z oficjalnym pogrzebaniem gry najpierw przez Interplay, a później Bethesdę. To także historia wielu fanowskich prób, które miały grę dokończyć - czy może po prostu na podstawie zachowanej dokumentacji stworzyć ją w zasadzie od nowa.

Jak się wydaje, najdalej zaszli w tym ludzie skupieni wokół Hexera, użytkownika rpgcodex. Wszystko dość długo szło w dobrym kierunku, aż w 2015 roku Hexer uznał, że robi sobie przerwę od projektu, żeby stworzyć własną grę - a gdyby ta się sprzedała (był optymistą) zapłaciłby z własnych zarobionych pieniędzy za dokończenie modyfikacji profesjonalistom.

Hexer był w porządku. Zebrał zapalonych fanów (w tym kilku zdolnych artystów od tworzenia map czy ekwipunku), potrafił nakręcić zainteresowanie (wywiady: w jednym ogłosił, że projekt jest już ukończony w 50%) i gdyby nie on, Van Buren prawdopodobnie nie nabrałby nawet przybliżonego kształtu. Dodajmy też, że nie zabronił reszcie ekipy prac nad modyfikacją, po prostu poszedł, żeby zarobić pieniądze i wrócić w przyszłości.

Kończąc historię, jego gra (,,Fireplace FPS/RPG'') nie ukazała się do tej pory, a podzielony i pozbawiony lidera zespół pracował z coraz mniejszym, choć okresowo odradzającym się zapałem. Prawda jest taka, że obecnie ktoś tylko prowadzi fanpage projektu na facebooku i zapewnia o trwających pracach, których prawdopodobnie nie ma.

Skąd wiem? Wygrałem organizowany przez twórców konkurs (kategoria quest), dostałem koszulkę i napisałem, że chętnie dołączyłbym do projektu. No to dołączyłem. Mogę więc czytać martwe już teraz fora na develteam. Generalnie 2-3 lata temu coś się jeszcze działo, doszli nowi, mieliśmy zrobić grywalne demo... i nic. Dużo zapowiedzi, dużo wymówek. Ostatni aktywny mapper obwieścił, że odchodzi i zakłada własny team. Cisza.

Trudno mi ocenić, czy rzeczywiście było to 50% ukończonej gry. Być może, to tylko Hexer wie. Generalnie zapanował chaos, z którego prawie nic się nie urodziło i dołączyłem do niemal martwego projektu. I nie bardzo teraz wierzę, że coś się z tego urodzi.

Z mojego punktu widzenia uważam, że najlepiej byłoby wszystko wypuścić do internetu i liczyć na to, że ktoś z tego skorzysta.
Oczywiście że Van Burena mogliby zrobić/skończyć rosyjscy moderzy (Nevada, teraz Sonora etc) albo po prostu najlepsi z nich, ale wygląda na to, że ludzie generalnie wolą robić swoje własne fabuły. To i tak gdybanie.

Hexer twierdzi, że stworzył komplet lokacji do Fallout 2 (są zresztą świetne screeny). Zachęcałem go, żeby je upublicznił w formie moda do dwójki - coś jak Restoration Project. Byłoby szybciej niż stworzenie Van Burena. Nie zgodził się, ale zawsze można go pomęczyć, prawda? Trudno jednak przekonać kogoś do czegoś na siłę...

Chętnie odpowiem na Wasze pytania, bo Van Buren to takie moje idee fixe. Oddzielny wpis możnaby w ogóle poświęcić na pytanie ,,dlaczego w ogóle tyle się mówi o tym nieukończonym falloucie?''.

tl;dr - dopóki moderzy będą woleli robić własne mody to prędko nie wyjdzie

***

Tradycyjnie zachęcam do obserwowania tagu #falloutmod , a optymistów także do tagu #vanburen - bardzo możliwe, że temat gry/modyfikacji powróci jeszcze nie raz i że zrobię kolejny #tydzienzvanburen. Dzięki!

#fallout #falloutmod #vanburen

Zdjęcie - jeden z pancerzy stworzonych na potrzeby modyfikacji - pancerz wykonany z... opon.
Sagez - Odcinek specjalny tagu #falloutmod - Co z tym van burenem?

Krótka odpowied...

źródło: comment_2dzmQEl7KmL8IvRTDSb13Cutzn5DZu9b.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sagez: ja piernicze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mogliby jakąś zbiórkę zrobić, pewnie pierwszy raz bym się dorzucił, i kupił grę w preorderze () a tak...... (,)
@Sagez: Cześć! Ukończyłem właśnie Nevadę i zastanawiam się, jaki następny mod mógłbym zacząć. Który z wymienionych przez Ciebie jest najbardziej zbliżony do wspomnianej Nevady pod względem ilości zadań / jakości?

Im dłuższy tym lepszy w zasadzie
@Tensa: Fallout 1.5 z ostatnim patchem. Prawdopodobnie nie będzie Ci się podobał aż tak jak Nevada, jest inaczej skonstruowany, ale to wciąż dobry i stabilny mod. Po 1.5 możesz spróbować Last Hope. Poniżej moja recenzja Fallout 1.5, jeżeli chcesz wiedzieć trochę więcej.
Sagez - @Tensa: Fallout 1.5 z ostatnim patchem. Prawdopodobnie nie będzie Ci się podo...