Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #jenkins i trochę #webdev

Mirki, mam potrzebę stworzyć mały ciulik do ustawiania konfiguracji w sofcie który wydajemy.
Soft budowany jest poprzez Jenkinsa, i do niego potrzeba wygenerować pewne pliki .ini z odpowiednimi wartościami - każdy kraj na który idzie soft ma swoje ustawienia.

Manager zaproponował Pythona, ale zastanawiam się czy możnaby zrobić to lepiej. Appka webowa do tworzenia softu już z gotową konfiguracją - potrafiąca generować .ini na podstawie ustawień per kraj z bazy danych i uruchamiająca od razu build Jenkinsowy przez curla - myślicie że ma to sens?

Jak ktoś się w #releaseengineeringu ogarnia, to chętnie przyjmę porady, chcę managerowi dostarczyć coś takiego by przykozaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
@remzowaty: czyli chcesz aby jeden z kroków budowania był skryptem który odwoła się do bazy danych i na podstawie jej zawartości wygeneruje pliki *.ini które znajdą się w artefaktach?

Co stoi na przeszkodzie aby pliki *.ini dla poszczególnych krajów znajdowały się w finalnym buildzie a appka by po prostu wiedziała który wczytać np. na podstawie języka systemu?

Czy wydajecie osobne paczki dla każdego państwa? Czy one się jakoś drastycznie od siebie
1) Nie jednym z kroków, bo często budujemy paczki instalacyjne i działamy na nich bez dodatkowych plików .ini - one są potrzebne tylko w sytuacji, gdy soft przekazywany jest na produkcję. Dlatego chcę by ciulik do generowania plików .ini odpalał sobie build Jenkinsowy przez curla, bo sam Jenkins nie powinien generować tych plików.

2) Bo często buildy bez konfiguracji finalnych są nam potrzebne m.in do testów i ustawień różnej maści, gdyż np.