Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, jako że znaczną część swojego życia spędzam ostatnio na GitHubie, postanowiłem założyć tag #githuboners i dzielić się z wami projektami które przykuły moją uwagę. Będą to głównie mniej lub bardziej przydatne narzędzia, roadmapy, listy tematyczne, nowe języki programowania - wszystko co warto znać, a na co ciężko wpaść w natłoku codziennych obowiązków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na pierwszy ogień idzie Terminalizer. Jest to niewielka appka napisana z użyciem node.js, dzięki której możemy niejako "nagrać" to co robimy w terminalu, i wyrenderować jako #gif. Nagranie wypluwa plik *.yaml, który stanowi opis tego jak ma wyglądać wyrenderowana animacja. Możemy go dowolnie zmodyfikować (kolory, fonty itd.), a następnie wyrenderować już właściwy plik. Gorąco polecam, ostatnio użyłem Terminalizera do stworzenia gifa który po krótce opisuje użycie stworzonej przeze mnie aplikacji do użycia wewnątrz firmy i wykorzystałem go w prezentacji, zarząd był trochę pod wrażeniem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jeśli macie jakieś sugestie to walcie śmiało, wszystkie wezmę pod uwagę. Polecam zaobserwować #githuboners aby nie przegapić żadnego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#programowanie #programista15k #programujzwykopem #github #opensource
  • 6