Wpis z mikrobloga

Za nami wszystkie odcinki kursu zupełnych podstaw Raspberry Pi. Pokazaliśmy jak zainstalować system, skonfigurować go, wykorzystać kamerę i sterować portami GPIO. Od samego początku zakładaliśmy, że z RPi może korzystać każdy - nawet osoba, która nigdy nie miała styczności z Linuksem. Stąd w kursie pojawiło się wiele wtrąceń dotyczących pracy z tym systemem. Dzięki temu w temat malinki łatwo mogli wejść fanatycy #arduino Pora na krótkie podsumowanie i zapowiedź nowej serii, w której zajmiemy się różnymi projektami bazującymi na RPi
Szczegóły ( ) Kurs Raspberry Pi - podsumowanie, start serii projektów

#forbot #raspberrypi #komputery
Pobierz Forbot - Za nami wszystkie odcinki kursu zupełnych podstaw Raspberry Pi. Pokazaliśmy ...
źródło: comment_3xuFWuvhhauy4TztU2MAzk07Ii7ZZQcV.jpg
  • 7
@Forbot: A propo kamer do RPi, tych podłączanych przez interfejs MIPI. Potrzebna mi jest jakaś kamera o dobrych parametrach. Rozdzielczość nie musi być duża, będę wykorzystywał max 720p, chodzi o dużą czułość, małe szumy i szybką migawkę, żeby przy ruchu były jak najmniejsze artefakty spowodowane przez rolling-shutter.

Wczoraj robiłem mały research i znalazłem tylko kamery oparte o sensory Omnivision OV5647 albo Sony IMX219PQ. Kupię obydwa i przetestuję ale czy są jeszcze
@kwanty: kamery, który podałeś to najsensowniejszy wybór (są najpopularniejsze). Jak je przetestujesz to będziesz miał punkt odniesienia do określenia swoich oczekiwań - może się okazać, że oczekujesz czegoś znacznie, znacznie lepszego. Wtedy będzie już ciężko dobrać coś pracującego na MIPI.
@Forbot: A w ogóle jest coś dedykowanego do RPI na innych sensorach? Nie chcę brnąć w dopasowywanie softu i sprzętu do jakiejś innej kamery tylko wykorzystać płytkę dedykowaną do RPI. Tylko że wszystkie kamerki które wczoraj znalazłem były na tych dwóch sensorach.

Czy wiesz może o innych sensorach, albo znasz jakąś stronę z zestawieniami kamer do RPI???
@kwanty: nie zagłębiałem jakoś nigdy mocno tego tematu (tylko pobieżnie). Nie spotkałem się z innymi, lepszymi kamerami tego typu. Na pewno jednak zaraz ktoś mi tutaj udowodni, że się mylę i wklei link do 20 takich kamer ( ͡° ͜ʖ ͡°)