Wpis z mikrobloga

Ateiści, co wam przeszkadzają katolicy? To jest ta tolerancja? Poczekajcie aż przyjdzie islam!

Widzę to na wykopie zdecydowanie za często. To odpowiem.

Przeszkadza mi to, że Polska wbrew konstytucji nie jest państwem świeckim. Na religię w szkołach wydaje się miliardy złotych z podatków, które płacą wszyscy. No i, o czym, wstyd się przyznać, dowiedziałam się dzisiaj (z wpisu @Wynoszony) istnieje 'Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski'. Rozumiecie to?

W rzekomo świeckim kraju istnieje ZESPÓŁ PARLAMENTARNY DS. ATEIZACJI. To jest już plucie w ryj obywatelowi. Oczywiście zespół zajmuje się promowaniem tylko jednej religii. Tak, zgadliście, katolickiej.

Pomijając już to ile kasy idzie na katolicyzm, krucjaty w sejmie... Jestem przeciwniczką religii z tego samego powodu,dla którego jestem przeciwniczką płaskiej ziemi. Toleruję wiele rzeczy, ale robienia ludziom wody z mózgu-nie. To samo tyczy się manipulacji, straszenia dzieci i odbierania im wolności religijnej zaraz po urodzeniu (chrzest). Mogłabym pisać dalej,ale chyba szkoda szczempić ryja, bo znowu zejdą się jakieś katolickie półmózgi ze swoimi 'mądrymi' komentarzami. W obrazku poniżej, pierwsza strona regulaminu Zespołu ds przeciwdziałania Ateizacji http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=150 (ps zdaję sobie sprawę, że zespół powstał za PEŁO, ten wpis nie jest wrzutem na PiS tylko ogólnym na wpływ religii w Polsce)

Gdybym jeszcze umiała się śmiać, to bym chciała umrzeć tu ze śmiechu

#ateizm #bekazkatoli #antyteizm ##!$%@?
Pobierz
źródło: comment_NRVy0FA576QMg7B9UGGnSueGeKLHBAYH.jpg
  • 64
miałam na myśli, że robienie sobie beki z łamania konstytucji i praw człowieka otwiera furtkę na tworzenie państw totalitarnych (bo to takie zabawne)


@Soojin21: oczywiście, że masz rację. Przy czym zauważ, że od pewnego czasu na zachodzie prawa człowieka zaczynają być postrzegane nie przez pryzmat wolności konstytucyjnych a poprawności politycznej.

Oczywiście odgórne narzucanie religii i jej finansowanie z podatków nie jest totalitarnym rozwiązaniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Soojin21: jesteśmy "użytecznymi idiotami" jak już ktoś cytuje guru ateistów xD są gorsze wydatki od religii, w sensie bardziej obciążające budżet to raz, a dwa, że przecież jeśli zlikwidujemy pozycje religijne w budżecie, to Lewiatan będzie miał tylko więcej kasy do rozpierdzielenia, albo wręcz zacznie się chwalić nadwyżką budżetową (czyli to, co robią inne kraje - chwalą się, że zajumali więcej kasy niż potrzebowali, tylko te kraje są na ogół bardziej
@wysuszony: pozwole sobie wymienić tak z marszu może troche chaotycznie ale jeszcze nie piłem kawy:
- fenomenalna architektura
- zabytki generujące ruch turystyczny
- darmowy psycholog dla ludzi (spowiedz itp)
- archiwa i dane statystyczne
- funkcje społeczne pracowników kościoła
- wychowywanie młodzieży (zwłaszcza parafie na blokowiskach pozdrawiam moje osiedle)
- wychowywanie w zamkniętych ośrodkach dzieci i dorosłych z potwornymi wadami genetycznymi (Dom Serafitek)
- ulga dla umierających hipokrytów
- podnoszenia