Wpis z mikrobloga

#cytaty "Bóg, że się tak wyrażę, jest ściekiem, do którego spływają wszelkie sprzeczności."
Georg Hegel
"Nadejdzie dzień, gdy mistyczne poczęcie Jezusa przez Najwyższy Byt - Jego ojca - w łonie dziewicy będzie traktowane na równi z poczęciem Minerwy w mózgu Jowisza."
Thomas Jefferson
#bekazkatoli #religia #ciekawostki #ateizm #cytatywielkichludzi
Pobierz robert5502 - #cytaty "Bóg, że się tak wyrażę, jest ściekiem, do którego spływają wsze...
źródło: comment_K2MdUaVZZBW5VDraNaba2Bm04UnAXcKg.jpg
  • 12
czemu 98% akurat? podaj źródła xD


@UMBEMBA: bo jeśli ktoś przeczytał to raczej nie będzie członkiem Polskiego Kościoła Katolickiego. Te 2% to zostawiłem dla klechów, którzy może i przeczytali, może i zrozumieli, ale zachowują status quo, bo władza, bo kasa.
Władza to kasa? A Jan Vianney? Pio? Antoni?

Ale to są jednostki, masz też jednostki ateistyczne które żyją takim albo i nawet lepszym życiem. Są muzułmanie którzy żyją takim albo lepszym życiem, są też "skeciarze" którzy żyją takim, albo nawet lepszym życiem.

Ja przeczytalem niecałe (tak widzialem te niewygodne fragmenty, ktore nie sa wcale takie niewygodne) i jakos mnie nie zniechecilo.

To polecam przeczytać całość, jeszcze w wersji najwierniejszej, chyba najłatwiej dostępnej
ok


@UMBEMBA: Powiem jaki ja mam ogólnie stosunek do całości, co zrobisz z tym dalej to do Ciebie należy.

Uważam, że sformalizowane i na dodatek mocno scentralizowane religie to zło tego świata, zwłaszcza w tej formie.
Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie.

Treści w Piśmie Świętym które uważam za nie-boskie, niehumanitarne, czasami wręcz obrzydliwe i złe jest bez liku i jedna rzecz mnie zastanawia - dlaczego skoro Bóg jest moralnością,