Wpis z mikrobloga

Na OtoMoto jest opcja wzięcia samochodu na raty. Interesuje mnie auto o wartości do 50 000zł. Przy takiej kwocie miesięczna opłata to ok. 750/800 złotych, którą mogę później wrzucić w koszta. Dobrze liczę, że realnie będę (na tę chwilę) płacił ok. 690 złotych? Nie jestem VAT-owcem więc mogę odliczyć jedynie podatek dochodowy.

Drugie pytanie - czy spłacając taki samochód jako JDG przekłada się to jakoś na moją zdolność kredytową?

Jeśli ktoś zna lepsze opcje od tych proponowanych na OtoMoto to proszę o radę. Jestem świeżakiem w temacie :)

[ #dzialalnoscgospodarcza | #leasing | #motoryzacja ]
  • 6
@UberKatze: Tak jak mówi @RSGApps, raty nie kwalifikują się do kosztów uzyskania przychodu. To jest właśnie podstawowa różnica między kredytem a leasingiem, która powoduje że dla przedsiębiorców to ten drugi bywa zwykle bardziej atrakcyjny. Twoim kosztem jest comiesięczna amortyzacja całego pojazdu. Choć to też zależy od konkretnego przypadku i Twojego układu z bankiem udzielającym kredyt.
@UberKatze: Zalezy jakie auto chcesz ale za 50-60k to juz mozna nowa sztuke miec. Bardzo dobra oferte leasingu ma VW Bank a wiec wszystkie auta z grupy VAG. Za 50-60k mozna miec Ibize, Leona, Golfa, Polo, Fabie, Rapida moze nawet Octavie, daja spore rabaty i przy duzej wplacie wlasnej wyjdzie ci rata ponizej 500zl, przejrzyj konfigurator na stronie na przyklad Skody tam jest tez orientacyjny kalkulator raty leasingowej.