Wpis z mikrobloga

Chciałbym się Was poradzić w kilku kwestiach. Uprzedzę od razu, że w tematyce rowerów jestem całkowicie zielony...
Przechodząc do sedna sprawy - stałem się właśnie posiadaczem modelu Cannondale H500 CAD2. Nie jeździłem na rowerze od wielu lat i po kilku krótkich przejażdżkach stwierdziłem, że chciałbym zainwestować w jego naprawę i poświęcić jeździe na rowerze więcej czasu :) Dodam, że poruszam się w przybliżeniu 50/50 po drogach asfaltowych i szutrze (drogi polne, leśne).

Link do zdjęć roweru

Oto moje pytania:
- w jakim stanie ogólnym jest ten rower?
- czy jego naprawa/renowacja jest opłacalna czy może lepiej sobie darować i kupić coś nowego w cenie 1000-1500zł?
- co powinienem w nim wymienić/zrobić i jakie będą tego przybliżone koszty?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
#rower
  • 4
@micelangeloB: Sprawdziłem i łańcuch nie przeskakuje, a mam trochę siły w nogach. Tylne przełożenia działają w zakresie 1-7 ale zmiany są takie trochę szarpane, natomiast z przodu jest o wiele gorzej, jedynie 1-2 i tylko czasami zaskoczą. Poza tym jeździ mi się na nim całkiem dobrze, chociaż muszę się przyzwyczaić do takiej pozycji w czasie jazdy i tego wąskiego siodełka...
@PNEUMA40: Ja bym delikatnie go wyremontowal, pojezdzil troche, jak ci sie spodoba to kupisz cos lepszego, a tego sprzedasz. Generalnie jest w niezlym stanie. Naped wyglada dobrze, koronki niezjechane. Lancuch moze byc jedynie rozciagniety. Klocki hamulcowe do wymiany. Wymienilbym tez siodelko i chwyty. Osobiscie jesli mialbym uzywac go tylko do jezdzenia dla przyjemnosci to posciagalbym wszystkie akcesoria jak blotniki, bagaznik, dzwonek itp. Na pewno trzeba by bylo go przesmarowac i ewentualnie