Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam pytanie dotyczące Xboxa One i współdzielenia biblioteki gier.
Wraz z kumplem zamierzamy kupić na pół nadchodzącą Forzę Horizon 4 Ultimate Edition oraz Fifę 19, pytanie jak to wszystko zrobić? Słyszałem, że gry należałoby kupić w sklepie MS, a następnie zwyczajnie podpiąć konto i ustawić je jako "domowe" (domyślne?). Czy ktoś z was ma gry na Xboxie kupione na pół i może przedstawić jak to wygląda? Czy w taki sposób można też współdzielić abonament Xbox Live?

#pytanie #kiciochpyta #xboxone #xbox #microsoft #gry #fifa18 #fifa19 #forza #forzahorzion3 #konsole
Vergil_PL - Mirasy, mam pytanie dotyczące Xboxa One i współdzielenia biblioteki gier....

źródło: comment_yOszMDKQEqiN5SEHbnXeKm3XsoMgCMv2.jpg

Pobierz
  • 13
@Vergil_PL: Do dwóch. Myk jest taki, że z zasobów konta domowego mogą bezwzględnie korzystać wszystkie konta na danej konsoli, czyli kumpel może grać w twoje gry, nie będąc zalogowanym na twoim koncie. U siebie logujesz się jako gość i w gry można grać tak długo, jak jestes zalogowany(jest multilogowanie, więc brat/siostra/współlokator mogą grać na swoich kontach, byleby twoje wisiało w tle) i podpięty do internetu(xbox ma wifi, więc internet możesz nawet
@Vergil_PL Można kupować w zagranicznych MS Store za dużo niższe ceny, na pepper.pl są instrukcje jak to robić, trochę dłubania na początku, ale na dłuższą metę bardzo opłacalne, szczególnie przy niskim kursie liry. Gra działa normalnie po polsku jeśli jest taki jezyzk do wyboruz nie ma też blokad regionalnych.

Tutaj masz porównywarkę cen gier w różnych MS Store zależnie od kraju (w niektórych nie da się zrobić zakupów np. w Egipcie) znalazłem
@Vergil_PL: Wydaje mi się, że nie ma jakiejś konieczności logowania się na konta gościa. Zakładając, że macie obaj swoje konta to po prostu Ty ustaw sobie konsolę domową u kolegi, a on niech ustawi sobie konsolę domową u Ciebie.
Gdy będziesz chciał grać, to normalnie logujesz się na swoje konto, a kolega loguje się u siebie na swoje.
Ty możesz grać w gry kolegi (bo masz jego konto ustawione u siebie
@Vergil_PL: Potwierdzam to co napisał kolega @DfaX. Ja z moim kumplem gramy tak już od dwóch lat, wszystkie gry, dlc kupujemy na pół, dodatkowo na promocjach, także duże oszczędności są dzięki temu ;) Oczywiście EA Access, Gold i Game Pass też można tak współdzielić, jednak jedna taka mała uwaga: gdy współdzielisz golda z kimś, to obaj możecie grać online, ale tylko właściciel golda może dodawać darmowe gry z golda. Także
@DfaX: @Vergil_PL: Konto gościa to był skrót myślowy dla konta, które loguje się na niedomowej konsoli. Nie ogarnąłem że na klocku istnieje już funkcja która nazywa się tak samo. Mea culpa.
@Cookiee: Dodawać gry może tylko właściciel golda, ale pobierać i grać mogą obaj, więc i tak druga subskrypcja to zbędny wydatek. Już to testowałem ;d
@Cookiee: odkopuje stary temat po 5 latach xd ale nadal jary tylko dla nowej generacji. napisałes, że tylko właściciel może dodawać gry z golda do konsoli ale obie osoby mogą już pobierać i grać. Czyli przykładowo dzwonisz do kolegi, proszę wejdź na konsole i przyspiesz nowe gry z golda bo nie mogę ich pobrać? No ale istnieje chyba jakaś aplikacja na telefon, gdzie można takie rzeczy ogarniać xdd
Na plejce są
@Kaolin28: kurde kawał starego postu odkopałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) pewnie da się to zrobić z poziomu apki, w czasach gdy pisałem tę wiadomość prawdopodobnie jeszcze nie było aplikacji, dlatego o niej nie wspomniałem :D dawno nie dodawałem gier z golda, bo są ciulowe od jakiegoś czasu, więc nie wiem czy da się ten proces "usprawnić"