Wpis z mikrobloga

Tak jak obiecałem w komentarzu do tego wpisu tego wpisu robię AMA z tego wspaniałego kołchozu. Przepraszam Panie Januszu, z firmy która jest liderem w swojej branży.

Pokrótce, w Comarchu “pracowałem” prawie 1.5 roku, byłem studentem śmieciem-śmieszkiem więc to mi zbytnio nie przeszkadzało, do momentu. Zaczynałem jako stażysta, kończyłem jako developer/L3 support. Poznałem tam kilku fajnych ludzi, a bardzo dużo ciuli. Co mi dała praca w Comarchu? Hajs, nudę, stagnację oraz umiejętność kombinowania.

Zapraszam na mikroblogowe #ama

#programowanie #informatyka #comarch
wizzlerr - Tak jak obiecałem w komentarzu do tego wpisu tego wpisu robię AMA z tego w...

źródło: comment_Nvi0Ia1VTRW5QtXdmx3HO69gJlrkNAdf.jpg

Pobierz
  • 194
  • Odpowiedz
@mich160: Ja miałem 3 miesiące pracy z CSVkami tylko.

Codziennie pobierałem po ~2GB CSVek i szukałem jakichś dziwnych wartości i je zbierałem do jednej CSVki i odpalałem flow z tym plikiem XD

W 99% przypadków jednak te pliki nie powodowały błędów, więc napisałem swój generator CSVek, że dostawał podejrzane dane i wypluwał bardzo podobne do nich.

Cała robota z CSV skończyła się tym, że okazało się że serwer miał źle ustawiony
  • Odpowiedz
@noobarian: nie ma czegoś takiego jak przerwa dodatkowa, nie mogą od nich wymagać żeby siedzieli 8h+przerwa, jeżeli przerwa wynosi 15 minut to siedzą 8h z czego 15 min to przerwa, jeżeli przerwa wynosi 45 min to też siedzą 8h z czego 45 min to przerwa, to jest zwyczajne #!$%@? w dupe nieświadomych studenciaków, pomijam jeszcze fakt istnienia czegoś takiego jak obowiązkowa przerwa w pracy od monitora

oczywiście przerwa w pracy od
  • Odpowiedz
@ntr1987: Dzięki za artykuł.

Robiliśmy mailing do kilkudziesięciu tysięcy naszych klientów, teraz nie możemy tego robić.


Może dlatego, że rozsyłaliście spam i nikt na to nie wyraził zgody. XDD
  • Odpowiedz
nie ma czegoś takiego jak przerwa dodatkowa


@hehebenek: Jest, jeśli pracodawca tak sobie zażyczy:

https://www.prawo-pracy.pl/nieplatna_przerwa_obiadowa_w_pracy_w_wymiarze_30_minut-p-662.html

, jeżeli przerwa wynosi 15 minut to siedzą 8h z czego 15 min to przerwa, jeżeli przerwa wynosi 45 min to też siedzą 8h z czego 45 min to przerwa


@hehebenek: W Comarchu tak nie ma. Jest normalne 15 minut wliczone w czas pracy i dodatkowe 30 minut bezpłatne. Łącznie 8h i 30m.

oczywiście przerwa
  • Odpowiedz