Wpis z mikrobloga

ratujcie, znowu mam problemy ze snem. uprawiam to słynne wyciszenie przed, w pokoju zupełna ciemność, a i tak leżę jak #!$%@? 2-3 h w łóżku gapiąc się w sufit i zasypiam o 3, a potem o 6 rano już się budzę. albo przeciwnie - zasypiam normalnie, a budzę się po kilka razy w nocy i nie mogę potem zasnąć. mam takie nawracające problemy ze snem, ale nie chciałam nigdy brać żadnych tabsów na to. może teraz jest ten moment? ktoś coś poleca?

#kiciochpyta #medycyna #leki #sen
  • 14
@NECRO_STALKER:

miej do dyspozycji całą nowoczesną farmakologię psychiatryczną w zaburzeniach snu


stosuj uzależniającą, rozwalającą strukturę snu ramotę z kosmicznie rosnącą tolerancją o cenach nieproporcjonalnie podbitych przez gimboćpunów

czemu wy sobie to robicie xD, to sie leczy u psychiatry
@pani_wytrysku: Wybierz się do lekarza (najlepiej do psychiatry), aby dobrał Ci leki odpowiednie dla Ciebie, które ułatwią zasypianie. Bez recepty kup sobie melatoninę w tabletkach (najlepiej 5 mg), może po ok. 2 tyg. będą efekty. Z tych na receptę na dłuższą metę świetnie sprawdza się trazodon (Trittico) - nie uzależnia, uspokaja, działa przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo, pomaga zasnąć. Ludzie też pozytywnie wypowiadają się o mianserynie czy mirtazapinie.
@victorduraace: Tak, potwierdzam. Tyle że na zolpidem może wyrobić się tolerancja, więc lepiej stosować sporadycznie, na najcięższe noce. Nie mam doświadczenia z Z-drugs osobiście, ale zakładam, że jest z nimi podobnie jak z benzo, bardzo zbliżony mechanizm działania. Trittico dobre na sen, można brać ciągle i nie uzależnia.