Wpis z mikrobloga

@Route6: Ja tak nie uważam (ale to moje zdanie), ponieważ od kilku miesięcy z nich korzystam i dużo mnie nauczyły w kwestii medytacji. Generalnie medytacja sama w sobie nie jest w ogóle skomplikowana. Potrzeba tylko wytrwałości i konsekwencji. Medytacja to sztuka akceptacji i zaczynania od nowa :)
@daedalus1337: @Route6: Pamiętajcie, że te propozycje dla jednego wydadzą się przełomowe, a dla innych się nie sprawdzą.

Ja polecam Mind illuminated z jednego powodu - autora:

For many years, Culadasa taught physiology and neuroscience and worked at the forefront of the new fields of complementary healthcare education, physical medicine, and therapeutic massage. His unique lineage allows Culadasa to provide his students with a broad and in-depth perspective on the Buddha
@Route6: Podam przykład jezyka:

“Concentration” as a concept is rather vague, and in danger of being misinterpreted or of having meditation students bring their own preconceived ideas to it. I prefer to use the more accurate and useful term, “stable attention.” It’s more descriptive of what we’re actually trying to do in meditation.


Stable attention is the ability to direct and sustain the focus of attention, and control the scope of
@Route6: Jeżeli będziesz kiedyś zainteresowana treningiem uważności (mindfulness) to polecam Ci również taką książeczkę:

Mindfulness Żyj tu i teraz Praktyka uważności dla każdego
Link

Bardzo fajnie się ją czyta i praktykuje zawarte w niej ćwiczenia uważności.

Generalnie gorąco zachęcam do rozpoczęcia praktykowania uważności/medytacji, bo to świetnie wpływa na pracę mózgu (szczególnie kory przedczołowej) i pozwala lepiej radzić sobie ze stresem.
@abelel:

Pamiętajcie, że te propozycje dla jednego wydadzą się przełomowe, a dla innych się nie sprawdzą.


Dokładnie. To co się sprawdzi u jednego człowieka, nie zawsze sprawdzi się u drugiego. Każdy proponuje tylko to, do czego sam się przekonał i co u niego działa :)