Wpis z mikrobloga

Na ich stronie rozwiązałem test. Później oddzwonili i zaprosili mnie na rozmowę z lektorem. Po tym wszystkim przyspisali mnie do konkrętnej grupy. Podczas zajęć dużo się rozmawia na różne tematy. Generalne w większości po angielsku. Robi się też ćwiczenia w książce. Ciekawy jest system nauki słówek. Każde słówko było na karcie i było zoobrazowane. Dzięki temu było łatwiem sobie utrwalić. Po każdym dziale test. A po semestrze final test. IMO warto, chętnie
  • Odpowiedz
Jak znasz już "trochę" angielski, to polecam raczej czytanie książek, a zwłaszcza czytanie z jednoczesnym słuchaniem.
Alternatywnie, oglądaj na hbogo czy innym netfliksie filmy po angielsku z angielskimi napisami. Dość szybko większość słów, których nie znasz, zaczniesz wyławiać z kontekstu.

A mówić najlepiej nauczyć się konwersując z native speakerem. Ja się uczę u Davida z Britannia School Of English. Można wybrać lekcje 1-1 lub w grupie.
Lekcje wyglądają tak, że wybierasz
  • Odpowiedz
Chyba najlepsze w Lublinie to http://www.metodysci.com.pl/. Na początku zrobią Ci test, na jego podstawie ocenią poziom znajomości języka i przypisują do określonej grupy (bodajże od 1 do 16). Nie jestem z nimi powiązany, tylko chodziłem tam semestr w zeszłym roku i jestem pod wrażeniem sposobu prowadzenia zajęć. W sumie jedyną wadą było dla mnie to że większość osób w mojej grupie było 2 razy młodsze ode mnie i ciężko mi się tam
  • Odpowiedz