Wpis z mikrobloga

Dzielę się kolejnym odkryciem. Może trochę wcześnie, ale co tam.
28 godzin temu pokazałem wam to:

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_5CkvEolhgY5uCxNUJM6uSat4RoknxuYW.jpg

Było 105 pln za akcję, teraz mamy ponad 140 i ciągle rośnie. Cóż, gra okazała się sukcesem. Przyznam, że kupiłem dostęp. Grałem dziś kilka godzin. Ogólnie... jest mega. Nie wierzyłem, sprawdziłem. Podoba mi się. Gra jest wciągająca, i w pewnym sensie trudna. Ok, podstawy każdy zna, początek może i jest śmieszny. Ale później zaczynają się schody. Na razie grałem 2-3h, później napiszę coś więcej.

Zaintrygowany sukcesem, postanowiłem poszukać innej spółki, która może podobnie rokuje i pozwoli niedługo coś zarobić.

Mam to: https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=FDGAMES

Nie jestem starym wyjadaczem giełdowym, nie lubię spółek z ceną akcji na poziome 0,18-0,99 pln, bo trzeba operować dużym wolumenem... ale jest to o tyle dobre (tak było w moim przypadku), że doskonale się uczy na tym mechanizmów mając do dyspozycji choćby 300 pln.
Fat Dog Games podpisało dziś ciekawą umowę z Chinami:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/FAT-DOG-GAMES-S-A-Podpisanie-umowy-dystrybucyjnej-na-rynek-chinski-7612933.html
Być może ten komunikat spowoduje lekki wzrost notowań, a i zbliżająca się jesień sprzyja zwiększeniu obrotów w grach.

#gpw #gielda #finanse #gry #gamedev
  • 19
@Ww526: z fdg bylbym ostrozny - jeszcze niedawno mieli zawieszony kurs i byli po 13gr, te gierki są trochę kiepskie, chociaz kusi niska kapitalizacja. Ostroznie obserwuję tę spółkę, w ciemno mozna wchodzić na poziomach do 15 gr co cyklicznie się wydarza
@intruzzz: No właśnie gierki wyglądają średnio... to takie gierki... Ale podobno amerykanie i chińczycy młócą w to bez opamiętania...

Jako tako na horyzoncie rysuje się jeszcze iFun4all...

W FARM21 nie puki co nie idę, trochę się przeliczyli, może jak mocniej spadną, a na horyzoncie pojawi się kolejna ciekawa gra. World War 3? Serio? Takich gier już są miliony, nie rozumiem po co inwestować w kolejną.
@Ww526: Bo ww3 ma taki potencjał, że może zjeść wszystkie gry wszystkich społek gieldowych bez cdp, a jak dobrze pojdzie to moze przebic cdp. Potencjał i pod to idzie tu gra. Czy się uda czy nie- zobaczymy, natomiast ja wolę inwestowac pieniadze w coś z potencjalem niz w grubego psa, bo tutaj to czysta spekulacja :P
@Ww526 ehhh creepyjar miałem kupione po 81, sprzedałem za 90 o cieszyłem się z zysku:( no ale lepszy mały zysk niż strata. Z fdgames trzeba być ostrożnym. Siedzę w nim od 28 groszy.troche niepoważne podejście zarządu. Chcą dodrukować 65 mln akcji do 150 mln już istniejących. Mieli podjąć decyzję dwa tygodnie temu, walne zostało zapauzowane do 03.09 i wczoraj było kolejne walne, na którym podjęli decyzję że wstrzymują się chyba do 13.09.
@fireman2: No też to zauważyłem. Na ich stronach łatwiej znaleźć informacje o powiązaniach giełdowych i komunikaty (pierdy) niż rzeczywiste info o grach, deweloperce itd... Trochę się zatracili w giełdzie. Ale może coś z tego będzie. Wiem, że mają plany aby być drugim PlayWay i bardziej mierzą w stronę wydawania niż produkcji.
@intruzzz: A skąd ten potencjał? Pytam serio, bez ironii :) Oglądałem gejmpleje, czytałem jakieś artykuły... ale gdzie ten potencjał? W czym dokładnie?
@Ww526:

1. WW3 jest porównywany z seriami gier klasy AAA, bf4 sprzedał się w liczbie kilkunastumilionów - nam na kurs 100-150 za akcję wystarczy milion sprzedanych egzemplarzy, a cena będzie ok 2-3krotnie mniejsza niż cena bfa
2. Gra stawia na spolecznościowy aspekt, kiedy bf wypina się na graczy, mowiac wprost o tym, ze mogą tej gry nie kupowac jak im się nie podoba. Farma chce rozbudowywac projekt o lokalizacje zgodnie z
FDGames jest dobry na spekulację, wejść na 15gr wyjść na 18 bo to jednego dnia robi 30% by następnego być -35% chciałem w to wejść ale się boję, bo to ma szalone wąchania i raz obrót po kilka tysi a raz kilkadziesiąt, już się tak raz naciąłem. Siedzę na Ifun4all i liczę na spadki bo chce dokupić, tutaj kurs jest trzymany na poziomie w okolicach 2zł jakaś dziwna podążą akcji po kilka
@regis_uszatek: zobaczymy, pewnie tak samo nikt nie wierzył w grę od 12stu koreancow. Ja tylko mówię o tym, że moim zdaniem tu są największe perspektywy zarobkowe na polskim gamedev. Jest ryzyko oczywiście, a czas pokaże. Odbiór milionów jest pozytywny bardzo.
@Ww526: dzięki bardzo! wszedłem po 140,wyszedłem po 175(mniej więcej) kilka tauzenów wpadło i teraz dumam nad tym, czy w coś wchodzić czy opuścić padoł giełdowy na jakiś czas.
@Pix777: Ja skaszaniłem, wszedłęm przy 102, wyszedłem przy 140 :P

Chyba wejdę w platige, ostatnio same dobre informacje: wiedźmin (no może poza ciri), umowa z parkiem w Los Angeles, Polsatem, Twardowski 3.14...
Cena akcji zachęca... Zazwyczaj z tego pułapu są skoki na 80, poźniej 120 ;)

#gpw