Wpis z mikrobloga

Już sam fakt, że na Orlenie są wegańskie hot-dogi to wspaniała wiadomość, ale w sumie już się zdążyliśmy przyzwyczaić, że weganizm w Polsce, a zwłaszcza w Warszawie, kwitnie.

Ale to już coś nowego: WEGAŃSKIE HOT DOGI SĄ TAŃSZE OD MIĘSNYCH!!! To pierwszy krok ku normalności. Już niedługo to mięso będzie absurdalnie drogie. Powszechność, skala, konkurencja robią swoje! ()


#weganizm #wegetarianizm #jedzenie #orlen
smyl - Już sam fakt, że na Orlenie są wegańskie hot-dogi to wspaniała wiadomość, ale ...

źródło: comment_E8Q1PUftlAljAEWFwsjXCHOhlHoeg0ej.jpg

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@smyl to dziwne, bo wydawało mi się że taki "domowy" majonez jest na bazie jajek ale nie #!$%@? się kto co je, i w sumie tego samego oczekuję od innych, a że większość wegetarian ma z tym problem to już nie moja sprawa.
  • Odpowiedz
wyroby mięsopodobne?


@robsosl: nie rozumiem cie? Co to znaczy miesopodobne???
Kazdy człowiek poptrzebuje białka, wiec bedac vege potrzebowałem zastapic białko zwierzece białkiem roslinnym. Kształt parówki nie jest zarezerwowany tylko dla parówek z mięsa, to samo dotyczy kształtu kotletów itd. Nikt nie bedzie jadł jakiejs bezkształtnej papki, skoro mozna to uformowac. Placki ziemniaczane sa wegetariańskie, a po usmazeniu wygladaja jak schabowe, czy to znaczy, ze mam nie jesc placków ziemniaczanych? Grzyby kanie
  • Odpowiedz
  • 0
No, ja na przykład jak w sklepie kupuję mięso mielone to tylko wieprzowo-wołowe, żeby mieć pewność, że w procesie produkcji zostały zabite przynajmniej dwa zwierzęta.))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@smyl:

Ale to już coś nowego: WEGAŃSKIE HOT DOGI SĄ TAŃSZE OD MIĘSNYCH!!! To pierwszy krok ku normalności. Już niedługo to mięso będzie absurdalnie drogie. Powszechność, skala, konkurencja robią swoje! ()


Trochę za mało tego weganizmu do efektu skali. I co to znaczy absurdalnie drogie? Mięso dawniej było o wiele tańsze.

Więc- by mięso stało się absurdalnie drogie pewnie ponad 50% społeczeństwa musiałoby z
  • Odpowiedz
Mięso dawniej było o wiele tańsze


@KakaowyTaboret: kiedy mięso było tańsze w stosunku do innych produktów żywieniowych?

A zwiększając teraz popyt na vege żarło i zmniejszając na mięso...

Będę mógł taniej kupić schabowego- bo podaż mięsa przewyższy popyt.


@KakaowyTaboret: chyba nie sugerujesz, że podaż będzie stała?!
  • Odpowiedz
@smyl:

kiedy mięso było tańsze w stosunku do innych produktów żywieniowych?


Miałem napisać droższe. Chyba radlery mi szkodzą. Ale co ciekawe dawniej o wiele tańsze były ryby, a bardzo drogim "mięsem" była słonina.

chyba nie sugerujesz, że podaż będzie stała?!


Nie. Jednak jeśli będzie spadać popyt na mięso to pewnie okaże się, że producenci (rolnicy raczej nie są znani z planowania długofalowego) produkują więcej niż może przyjąć rynek- w takim wypadku
  • Odpowiedz
produkują więcej niż może przyjąć rynek- w takim wypadku będą sprzedawać mięso po niskich cenach by upłynnić towar co spowoduje spadek ceny mięsa.


@KakaowyTaboret: zgadzam się - w krótkim terminie. Przyniesie im to spore straty i natychmiast skorygują produkcję. Zwłaszcza, że produkty sojowe wciąż będą miały ogromne marże, jak teraz, co dodatkowo zachęci do zmiany. Jednak duża konkurencja spowoduje stopniowy spadek cen tych produktów, aż ich marże staną się niewiele wyższe,
  • Odpowiedz
@smyl:

Myślę, że to nie jest zmiana na 5 lat, ale też nie na stulecie.


Prędzej mięsko będzie hodowane w laboratorium. Czy w jakimś kraju zrealizował się plan o którym mówisz?

zgadzam się - w krótkim terminie. Przyniesie im to spore straty i natychmiast skorygują produkcję.


Myślę, że bezwładność bedzie dośc spora. Nie da się od tak w dwa dni zamknąć chlewni lub obory. Ale tak- w krótkim okresie. Przetrwają najsilniejsze
  • Odpowiedz
@smyl:

To pierwszy krok ku normalności. Już niedługo to mięso będzie absurdalnie drogie. Powszechność, skala, konkurencja robią swoje! ()be the change, go vegan


Mamy już 2018 a ludzie wciąż mają #!$%@? na temat preferencji żywieniowych innych ehh..
  • Odpowiedz
Czy w jakimś kraju zrealizował się plan o którym mówisz?


@KakaowyTaboret: Daleko nie trzeba szukać, drugie pod względem populacji państwo świata, Indie, mają 15-krotnie mniejsze spożycie mięsa per capita, niż Chiny i 30-krotnie mniejsze, niż USA. 4kg rocznie na mieszkańca. Głównie ze względów ideologicznych. Polska 77kg.

Wzrost ceny mięsa o 50% jest dość mało prawdopodobny w przeciągu kilkunastu najbliższych lat. Zwłaszcza jeśli powszechna stanie się inżynieria genetyczna.


@KakaowyTaboret: absurdalnie drogie
  • Odpowiedz
@smyl: @smyl:

Daleko nie trzeba szukać, drugie pod względem populacji państwo świata, Indie, mają 15-krotnie mniejsze spożycie mięsa per capita, niż Chiny i 30-krotnie mniejsze, niż USA. 4kg rocznie na mieszkańca. Głównie ze względów ideologicznych. Polska 77k


Naszej kulturze o wiele bliżej do USA niż Indii więc szukałeś bardzo daleko. Jesteśmy w kręgu kultury zachodniej, więc raczej dogonimy USA niż spadniemy do poziomu Indii.

absurdalnie drogie w stosunku do żywności
  • Odpowiedz