Wpis z mikrobloga

Sprzedałem na allegro gitarę. Gitara była wysłana w futerale dodatkowo zabezpieczonym. Oczywiście w transporcie została uszkodzona. Śruba mocująca zawias w futerale przebiła się (prawdopodobnie od uderzenia) do środka i zrobiła dziurę w korpusie gitary. Paczka była wysłana kurierem więc mógł sobie wszystko obejrzeć i sprawdzić przy kurierze. Kupujący chce zwrot gitary lub część pieniędzy. Wydaje mi się że to nie jest moja wina i powinien szarpać się z firmą kurierską. Jak uważacie ?
#allegro
  • 11
@Filuper: otworzyć paczkę może dopiero po zapłaceniu i odebraniu paczki. Potem powinien spisać protokół uszkodzenia paczki. Chyba kurierskie paczki są tam domyślnie ubezpieczone na jakąś kwotę
@Filuper: no niestety to ryzyko zawsze przy takich zakupach. Wg mnie to wina kuriera. Niech on to zgłosi do allegro i do firmy kurierskiej... Allegro chyba jest ubezpieczone od takich akcji...
@Filuper: Jak na paczce nie było śladów uszkodzenia to zapomnij, że coś od firmy kurierskiej odzyskasz nawet jak paczka była ubezpieczona. Przerabiałem to w DPD, reklamacja nieuznana pomimo tego, że przesyłka była ubezpieczona, ale jak klient odbierał od kuriera nie było widać na zewnątrz, że coś jest nie tak.