Wpis z mikrobloga

Trzy autentyki z branży spawalniczej. (z objaśnieniami dla niewtajemniczonych)

1. Rekrutacja nowego spawacza TIG, gadka szmatka, zarobki, doświadczenie itp. W końcu pracodawca pyta kandydata:
- Kręci pan?
- Nie, mówię prawdę! xD
(kręcić - spawać na łusce/porcelance, z angielskiego Walking the cup, film poglądowy: https://www.youtube.com/watch?v=ByClpaoVcjA&feature=youtu.be&t=10m12s)

2. Nowy pracownik oddelegowany do spawacza na przyuczenie. Jego zadaniem miało być przygotowanie rury do spawania. Czyli jej wyszlifowanie. Spawacz pokazał mu jak ją wyszlifować i zrobić fazę. Gość się przyłożył i spawacz mu mówi a w środku przejedź tylko paluszkiem. Patrzymy co on robi a on wkłada palec do rury i smyra ją od środka palcem. xD
(paluszek to potocznie frez założony na szlifierkę trzpieniową zdjęcie poglądowe: paluszek )

3. Kilka miesięcy później identyczna sytuacja jak wyżej tyle że spawacz nauczony doświadczeniem co ma facet zrobić, powiedział: a od środka wystarczy zabielić. Gość poszedł na magazyn wziął puszkę białej farby i pędzel. xD
(zabielić - potocznie zeszlifować rdzę lub osad po palniku)

#praca #pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #atencyjnaspoina
  • 89
@shroon: Jak widać nie umarłeś od tego i nie wpłyneło to na Ciebie jakoś negatywnie i pozbierałeś się i żyjesz nadal. Niektóre #!$%@? z wykopu by tego nie przeżyły wiec. serdecznie pozdrawiam kolego. Miłego wieczoru Ci życzę.
@sztilq: Ja sie poddaje, płaczcie dalej. Idę spać. elo.
@Legstrong: Wysłałbym Ci list polecony z zapytaniem i prośba o odpowiedź w trybie natychmiastowym. W zamian dałbym Ci pudełko Merci. Wam to sie już w głowach #!$%@?ło. Jakie kozaczenie? Mówisz do mnie określeniami których nie rozumiem wiec pytam o co kaman, nie chcesz powiedzieć to się #!$%@? i se rób sam ta?
Też nie znałem, ale to właśnie jest najfajniejsze jak idziesz do pracy i nie wiesz jak tarcze wymienić i się wszyscy z ciebie śmieją a za pół roku przychodzi ktoś nowy i też się nie zna i ty już jesteś fachura i też się śmiejesz a później się pomaga. To właśnie na początku otrzymuje się jakąś ksywę, z reguły związana z tym co się #!$%@?ło. xD


@tylkoocosspytam: No nie wiem, jak
@vind: Może, ale teraz masz młodych którzy przychodzą i odchodzą. Nikt sie nie będzie specjalnie spuszczał nad nimi żeby ich nauczyć bo oni i tak #!$%@?ą robotę. Ostatni jak odchodził powiedział że robota spoko ale on musi mieć dwa miechy wakacji.
@Ochlapto: A może pytasz wtedy o co chodzi a nie #!$%@? numery z własnej inicjatywy? Jak nie wiesz co to znaczy zabielić to pytasz: jak to się robi?
I
@tylkoocosspytam: No cóż, jeżeli nie możecie ich zatrzymać to widocznie popyt na takich pracowników jest na tyle duży, że macie niewystarczające do zatrzymania ich warunki. Jeżeli chce mieć dwa miesiące wakacji no to jego wybór, ma prawo mieć takie oczekiwanie, może tam gdzie poszedł takie coś dostał.
@tylkoocosspytam: Faktycznie, argumenty godne spawacza. Berło nie raz miałem w dłoni i sobie chwalę. Widzisz, nie wiesz co to jest berło(oczywiście oprócz tego królewskiego). Także takie podś#!$%@?, są po prostu słabe jak sik pająka. Ja jak mam/miałem nowego staram nauczyć tego co wiem. Teraz mam dwóch pod sobą i wywalczyłem im podwyżkę o 2zł/h. Najważniejsze jest morale w robocie. Takich tanich chwytów nienawidzę i wiem, że to jest dla kretynów, którzy