Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj przy rodzinnym rosole pojawił się temat diety dr Ewy Bednarczyk-Witoszek (Dieta dobrych produktów). W sieci widzę same komentarze "stosuję - działa", ale niektóre jej tezy wydają mi się "lekko" kontrowersyjne. Nie mogę doszukać się żadnej wiarygodnej opinii o niej, jakiejś analizy czy to co mówi jest zgodne z nauką, czy wyssane z palca, ale nie widzę też żadnego hejtu i podważania tego co babeczka mówi (dobra, był 1 komentarz od typa, który uznał, że Zięba jest bardziej wiarygodny, czyli żaden wiarygodny argument). Podchodzę bardzo ostrożnie z dużą nieufnością do takich ludzi.
Ktoś może coś więcej o babeczce napisać? Hot or not? Godna zaufania, czy naciągaczka?
#dieta #zdrowie #medycyna
  • 25
@chybaDapi: mam ksiazke na półce ale jeszcze nie czytałem. Ona propaguje dietę Kwaśniewskiego, ale zaleca spożywanie jednego rodzaju białek, nie mieszkanie ich ze sobą w ciagu dnia.
Poza tym dowodów na cudowne właściwości brak. ¯_(ツ)_/¯


@nontepeto: Dieta Optymalna leczy miazdzyce, nadcisnienie, nadwage, cukrzyce typu II, daje niespotykany komfort w cukrzycy typu I itd.
@NooB1980: Chłopie, zlituj się i nie wrzucaj takich rzeczy jako dowodów. Nie trafiłeś na laika.
"Setting and methods: The 57-question survey was administered online and shared internationally via social media and ‘low-carb’ communities.". Serio? Ankieta jako dowód? Nie zawracaj dupy.
Następny link: "This study was a nonrandomized, parallel arm, outpatient intervention.". Brawo, ale nadal nie dowód. To jest nawet nie w temacie. Nie zawracaj dupy, drugi raz.
Zanim dostanę następną porcję
@nontepeto: Nie masz pojecia o ludzkiej fizjologii a sie madrujesz, szczekasz wyuczonymi sloganami jak burek na lancuchu:badania kliniczne, podowojna slepa proba placebo w diecie hahaha-masz wiecej madrosci?. Udowodnie ci (dowody) jak obniza sie poziom miazdzycorodnej insuliny
https://www.google.com/search?q=18F+FDG+insulin+plaque+in+vivo&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
, trojglicerydow i tkanki tluszczowej, ktore sa charakterystycznymi objawami cukrzycy in vivo. Tak jak to mialo miejsce badaniach wyzej. :D

Zwerbuj 5 osob, a ja ich poprowadze i pokaze ci biochemie i fizjologie w
NooB1980 - @nontepeto: Nie masz pojecia o ludzkiej fizjologii a sie madrujesz, szczek...

źródło: comment_KxwK2S5dcqzhDuT5sVtdR77tG4UmcZ9a.jpg

Pobierz
Zwerbuj 5 osob, a ja ich poprowadze i pokaze ci biochemie i fizjologie w praktyce.


@NooB1980: Niczego nie pokażesz. Nie udowodnisz związku interwencji z osiągniętym rezultatem. Nie zrobisz tego za pomocą ankiety na fejsie. Nie zrobisz tego za pomocą pracy zatytułowanej "Very-low-carb diet shows promise in type 1 diabetes".

szczekasz wyuczonymi sloganami jak burek na lancuchu:badania kliniczne, podowojna slepa proba placebo

Nie odpisuj, nie mam przyjemności obcować z burakami. Serio, skończyliśmy
@nontepeto: Sam jestes ankieta....

Do budy bolszewiku paranaukowy vide @DamianParol gluchy na argumenty i dowody naukowe:

This study demonstrated that a T2D intervention combining technology-enabled continuous remote care with individualized care plans encouraging nutritional ketosis can significantly reduce HbA1c, medication use, and weight within 70 days [23], and that these outcomes can be maintained or improved through 1 year. Most intervention #!$%@? with HbA1c reported at 1 year achieved glycemic