Wpis z mikrobloga

Ja pier..le w moim mieście (Jasło) planuja wybudowac jakiś pomnik Jezusa na 12 metrów (miał być wyższy, ale brakło funduszy podobno) () Nie ma na chodniki, drogi, w mieście nie ma nawet McDonalda ani KFC czy jakiegoś dobrego kina, autobusy to są stare Autosany, nawet dworzec jest tak #!$%@?, że jest dziurawy i dach przecieka. Miasto ma zaledwie 36,52 km² posiada pare kościołów i od #!$%@? pomników to Kaczyńskiego, to JPII, czy Jezusa właśnie. Miasto nie zbudowało dobrego placu zabaw, co by dzieciaki mogły się bawić, wszystko pakuje w muzea i kościoły za pieniądze podatników. Ja #!$%@? co za zalesie. Jestem ateistą, #!$%@? mnie kościół i nie chce, aby za moje pieniądze starszym moherowym babom, które wymrą w przeciągu 10 lat stawiać jakieś pomniki na stare lata, co by miały sie do czego modlić.
#ateizm #zalesie #bekazpodludzi #bekazkatoli #gownowpis
k.....1 - Ja pier..le w moim mieście (Jasło) planuja wybudowac jakiś pomnik Jezusa na...

źródło: comment_B9MnK7ak3Wr1RKwYgFvnakWG9qD06Ud2.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@stoprocent: Nie nie... tak samo było swego czasu z innymi pomnikami, pomysłodawca składa wniosek do władz miasta o część pieniędzy potrzebnych na budowę, jak dobrze pójdzie to miasto pokryje 3/4 całości kosztów budowy, jak to bylo bodajże 2 lata temu, gdy budowali pomnik JPII...
  • Odpowiedz
@husspol: W najbliższej przyszlości mają poinformować o kosztach i szczegółach budowy, ale pozwolenie jest, działka już przygotowana, wydaje mi się, że nawet jeśli oficjalnie zapowiedzą, że pieniądze nie będą pochodzić z miejskich zasobów, to tak czy siak dziwnym trafem 3/4 budowy sfinalizuje miasto, jak to było w przypadku innych pomników i muzeów.
  • Odpowiedz
@kameleon321: też jestem z Jasła i mi się nie podoba ten pomysł. Jedyne co mi przychodzi do głowy, żeby opisać tą patologię to tekst z fimów Berei: "Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie
  • Odpowiedz
@angor86: Działka to nie jest żaden drobiazg. A KFC ma do tego, że Jezus to też prywatny pomysł, więc niech sobie sami kupią działkę. Prywatni przedsiębiorcy zasadniczo nie dostają gruntu za bezcen. Zresztą pewnie niedługo zacznie się wnioskowanie do rady miasta o dofinansowanie budowy pomnika.
  • Odpowiedz
W Krośnie akurat się udało powstrzymać budowę kościoła. Co prawda było to na o wiele wcześniejszym etapie, ale mieszkańcy sprzeciwili się decyzji radnym. Jak widać warto próbować, chociaż potrzeba ludzi którzy napędzą jakąś inicjatywę.
  • Odpowiedz
@kameleon321: Co ty za bzdury wypisujesz. Jakie KFC? Kino macie też normalne, studyjne. I nowe filmy puszczają. W tym tygodniu Zakonnice, Juliusza i 303. To samo co w sieciówkach. Pomniki wiadomo że bzdura, więc rób coś żeby tego nie przepchnęli
  • Odpowiedz
@frajerzwolnosci: XDD nie słyszałeś o protestach mieszkanców Konopnickiej jak chcieli budować McDonalda, albo dróg, bo hałas będzie? Takie kino jak jest w miescie, że każdy jezdzi do Krosna, czy do Rzeszowa to też zajebista sprawa.
  • Odpowiedz