Wpis z mikrobloga

#100days100logos #logo #grafika #grafikakomputerowa
Na czym polega wyzwanie? Jedno logo(ikona) dziennie***, aby się podszkolić w grafice wektorowej. Losuję nazwę firmy przez tę stronę i staram się wymyślić coś kreatywnego.
Programy: Inkscape, Gimp (do szkicowania)
11/100:** Rhino Corporation

* Nie dam rady robić codziennie, nie chcę robić na odpierdziel byle czego, bo potem piszecie mi przykre komentarze (,)
G.....o - #100days100logos #logo #grafika #grafikakomputerowa 
Na czym polega wyzwan...

źródło: comment_x8avuoD8DpINFr6nxbOnSRQLWMlfhpYV.jpg

Pobierz
  • 70
@Gemelo: w sumie niezły przykład jak nieświadomie można zwykłym logo się #!$%@?ć w jakieś dziwne akcje - nie zauważyłeś przy tworzeniu tego, że kontury tego jednorożca z trójkątem dają razem Gwiazdę Dawida? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gemelo: hejo, przegapiłem trochę logo wrzuconych przez Ciebie i stwierdzam że jakość spada ): te pierwsze 3 bardzo mi się podobały tak teraz jakoś tak nijak wpływają na moją reakcję, mimo wszytko pracuj dalej (:
@g1b50n: słabo przemyślałem to wyzwanie, nie codziennie mam czas, pomysł, chęć. Zrobiłem tydzień przerwy, wróciłem, bo kilka osób pytało i w sumie nie wiem co dalej. Może ktoś przejmie mój tag, a ja raz na jakiś czas coś będę wrzucał jakieś "ikonko-wektorki". Logo jakoś mi nie leży, nie potrafię wymyślić czegoś bardzo prostego, a zarazem z głębokim przekazem.
@ciken: Przepraszam bardzo, ale to ja się zabrałem do tego czelendżu od dupy strony czy OP? Właśnie takie są dzisiejsze realia - każdy ma komputer i każdy uważa, że może być każdym. Idealnie obrazuje to wykres dunninga-krugera. Spiracony illustrator - jest, 3 tutoriale z YouTube - zrobione. Jestem grafikiem.

Chce OP uczyć się pracy na wektorach i nauki programu tak jak opisuje to na początku każdego wpisu? To niech zajmie się
@goedenavond: dzięki za wyczerpującą wiadomość, większość z tego wiedziałem, bo mam IQ na plusie i czytałem już poradniki na reddicie. Nie będę grafikiem, nie będę teraz kupował 10 książek autorów najwybitniejszych logotypów, używam darmowego programu, oglądam tutoriale na bieżąco w trakcie tworzenia projektu o tym jak po prostu działają funkcje.

Ktoś już kiedyś pisał, że brama czy furtka w logo może symbolizować odgrodzenie od klienta, ale ja aż tak się nie
@Gemelo: Dlatego tak jak pisałem - zmień to na zwyczajnie grafiki zamiast logo i twórz wszystko. Przez tworzenie kształtów, prace nad ich relacją i zmiana wypełnienia/obrysu programu i grafiki się nie nauczysz. Ucz się kompozycji, efektów i kombinuj, tym bardziej jeśli nie interesuje Cie samo projektowanie logo.