Wpis z mikrobloga

Wiem, że już noc ale nie będę czekał do rana dla większej atencji. Mail sprzed kilku minut.
Nawet nie wiem jak mam to Wam napisać... Adwokat podesłał pisemko z sądu z dzisiejszą datą.
Sąd postanowił poprosić Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej o wskazanie właścicieli 18 działek powstałych z pierwotnego podziału działki przed sprzedażą z dopiskiem,
uwaga:


Jedna z tych podzielonych działek należy do mnie i wzdłuż tej mojej działki była wytyczona i używana służebność drogi koniecznej do działek z tyłu, tak jak Bóg przykazał. Służebność już wygasła, bo do tych działek dotarła droga publiczna.

#sluzebnoscwolfika
  • 39
@PawEHO: jakiś gościu kupił sobie działkę za grosze w polu bez dojazdu, korzystał bez pozwolenia z mojej działki aby dojeżdżać a w międzyczasie podał mnie, jeszcze jednego sąsiada i gminę do sądu, żeby przez moje pole zrobili mu drogę dojazdową pod bramę, bo będzie się budował. Pole dokładnie zaorałem i ogrodziłem. Wziąłem adwokata i staram się mu utrzeć nosa w sądzie.
@plantagenet: ma tam pobudowany dom na który wystarcza oświadczenie (do 35m) a żaden urzędnik nie wyraził sprzeciwu. Najbliższy sąsiad udostępnia mu wodę i prąd. Od kiedy ogrodziłem całe pole, to przechodzi czasem przez działkę swojego zakolegowanego sąsiada a czasem przez nieogrodzone inne działki. Tylko raz prawdopodobnie on uszkodził mi ogrodzenie, choć za rękę nie złapałem.
Jedna z tych podzielonych działek należy do mnie i wzdłuż tej mojej działki była wytyczona i używana służebność drogi koniecznej do działek z tyłu, tak jak Bóg przykazał. Służebność już wygasła, bo do tych działek dotarła droga publiczna.


@whitewolfik: Czyli sprawa rozwiązała się? Jak oni poprowadzili tą drogę?
@Zydomasoneria: nie nie. Nie rozumiesz. Pierwotna działka była bardzo długa. Właściciel podzielił ją na 18 działek i kolejno sprzedawał. Ja kupiłem pierwszą od drogi z służebnością dojazdu do 5 kolejnych działek. Dalsze działki dzielone były już bez wytyczania służebności na podstawie narysowanej kreski "a kiedyś tu będzie ulica" w planie zagospodarowania przestrzennego, który nie został wykonany.