Wpis z mikrobloga

Często na tagu pojawia się pytanie co brać na problem ze stawami. Żadne suplementy, żadne proszki, tylko prawilny wywar z kości długogotowany. Tak, na zdjęciu to rosół, pełen kolagenu, który w lodowce zamienił się w galaretkę. Do tego natka pietruszki jako zródło witaminy C.
Przez 10 godzin na wolnym ogniu gotowałem kurze łapki, świnskie nogi, kości szpikowe, kości wieprzowe, szponder wołowy. Do wody dodałem łyżkę octu jabłkowego, żeby wyciągać z mięsa i kości co najlepsze. Po 10 godzinach wyciągnąłem mięso, wrzuciłem marchew, seler, pietruszkę, pora i gotowałem przez jeszcze 1,5 godziny.
Poza stawami taka zupa mocy wzmacnia skore, paznokcie, włosy, jest źródłem cennych mikro i makroelementów.
#mikrokoksy #dieta #keto #lchf #dodzo #gotujzwykopem
Pobierz pixtri - Często na tagu pojawia się pytanie co brać na problem ze stawami. Żadne supl...
źródło: comment_YjAf2r0a6wE2BjyZJMswvkLYxBvELbSQ.jpg
  • 99
@ethics: A wiesz, ze jedzac pelen zestaw aminikwasow i innych zwiazkow, ktore sa zdeponowane w kosciach, golonkach, skorze itd.latwiej, sprawniej i skuteczniej zachodzi synteza i odbuwoda ukladu kostno-stawowego niz w przypadku spozywania WPC, Twarogu czy galretki polecanej na stawy (sic)?

Wiesz jaki jest sklad bialek wyxiagowych w wywarze?
@ethics: nieumyślnie napisałeś coś, co się zgadza :D mózg zwierzęcy jest bardzo zasobny w różne składniki odżywcze, a bez tych nasz mózg nie zajedzie daleko (chociaż nie muszą być pozyskiwane tylko z innego mózgu) i często takie rzeczy się sprawdzają: jedzenie skóry na skórę, czy serca na serce. zanim zaistniał wypok, a nawet pub med ludzie mieli tysiące lat, żeby wypróbować coś, co potem można potwierdzić naukowo
@ethics: zjadając kolagen dostarczasz organizmowi budulec do produkcji kolagenu. Mało to naukowe wytłumaczenie, ale organizm człowieka jest jak wielka maszyna, wiec gdy coś się zepsuje najlepiej dostarczać gotowe części zamienne. Od tysięcy lat tak to działa. Jeden ciul czy ty zjesz kolagen w 4flexie czy taki z rosołu (czy innych galaret). Działanie będzie to samo. Chciałem tylko pokazać ze taki wywar to najlepszy suplement przy tego typu problemach