Wpis z mikrobloga

Mam kłopot z drzwiami (otworem drzwiowym?) na klatkę schodową. Wszystkie odgłosy z klatki przez te drzwi słychać. Każdy krok na schodach, o czym rozmawiają wchodzący ludzie itd. Naprawdę uciążliwe.

Co należy sprawdzić? Jest szansa jakoś wyciszyć? W drugą stronę pewnie to samo i każdy słyszy nawet o czym przez telefon rozmawiam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Budynek z lat 60. Drzwi nowe, drewniane, anytwłamaniowe, raczej nie żadna chińszczyzna. Co robicz?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #mieszkanie
#pytanie #kiciochpyta
  • 7
@leesiuu: nie pomyślałem o tabliczce znamionowej. Współczynnik izolacji akustycznej 32 dB. Czyli gorzej niż u Ciebie, ale chyba też nie jest najgorzej w porównaniu do innych na rynku. Za to wrażenia "na słuch" gorsze niż gdziekolwiek dotąd :/ Czy kiepski montaż może dać taką różnicę?
@leesiuu: Jest sporo drzwi z dużo mniejszą izolacyjnością. Te od nie-chińskich producentów (Porta, Gerda, Pol-Skone) zaczynają się od 30 albo 32. Jak czytam, to ludzie nie narzekają na to. Sam pierwszy raz (a to któreś mieszkanie już) spotykam się z sytuacją, że słyszę w mieszkaniu jak sprzątaczka schody zamiata 3 piętra wyżej :)

Dlatego zacząłem się zastanawiać, czy może nie są jakoś durnie zainstalowane te drzwi. Na razie moją uwagę zwraca