Wpis z mikrobloga

@x44n: jak źle przykleisz ekran do korpusu, to napięcia będą powodowały odklejanie się szkła od ekranu i w efekcie zacznie się wdzierać pomiędzy te warstwy kurz i woda. Przy okazji zacznie się sypać i lać do wnętrza telefonu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x44n: w sumie to na kanale jerryrigeverything jest fajny film z blackberry (chyba key one), gdzie producent nie dał kleju do pierwszych serii tego modelu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x44n: uszczelka to jedno, a klejenie ekranu do ramy drugie. Myślisz, że dlaczego potrzebna jest nagrzewnica przy wymianie ekranu? Żeby klej przestał trzymać
  • Odpowiedz
Nie potrzeba żadnych klejów do ekranu, oczywiście można. Ale nie trzeba. Szybka od ekranu nie odklei się jeśli nie pęknie, żaden kurz ani woda się tam nie dostanie. W niskiej jakości wyświetlaczach częstym zjawiskiem jest odklejanie się wyświetlacza od plastikowej ramki która trzyma wyświetlacz do korpusu telefonu. Wtedy owszem, kurz może dostać się do środka, czyli pomiedzy obudowę a wyświetlacz, a nie pomiędzy szkło a ekran. Odklejenie się ramki jest niezależne od
  • Odpowiedz
@olifjaturq: Mialem iphona6, ktory od pewnego czasu lezal mi w szufladzie bo jak pekl to kupilem 8.
No i tak raz wpadlem na pomysl co by go naprawic, zamowilem ekran i odrazu baterie.
O ile bateria to jest faktycznie 5 min. To ekran wymaga rozkrecenia wszystkiego.
Calosc mi zajela ponad 1h ale teraz jak juz wiem jak to mysle ze w 30min bym dal rade bo jednak z tymi mikro wkretami
  • Odpowiedz
@Wykuwrizator: widziałem kilka telefonów z wymienionym ekranem i brakiem dodatkowego klejenia, gdzie brak klejenia skopał robotę. Z jakiegoś powodu też producenci telefonów przesadzają z klejem, że czasami nie da się nic zrobić bez nagrzewnicy. Czy jakby producent był pewny, że ekran będzie się ładnie trzymał bez kleju, inwestowałby - w skali całej produkcji - przynajmniej kilka milionów $ w klej? Nie sądzę.
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: nie ma możliwości aby wyświetlacz odchodził od korpusu z powodu braku kleju, trzyma się on tam na zaczepach które są wystarczająco mocne. Wiem bo używałem sporo czasu takich telefonów. Zdarza się ze szybka odchodzi od ramki która trzyma się na zaczepach, ale na to nie mamy wpływu podczas montażu. W moim aktualnym telefonie pokusiłem się o zaaplikowanie tej taśmy z klejem i nie odczuwam żadnej różnicy. Cały czas mówię oczywiście
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: no właśnie, w tym przypadku to nie wina serwisu, a producenta ekranów. No chyba że w serwisie tak beznadziejnie ekran wpasowali w obudowę, ze w którymś miejscu był naprężony. Ale napewno nie dzieje się to przez brak kleju między obudową a wyświetlaczem
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: w iphonach nawet uszczelka żadna nie jest wymagana żeby się nie rozleciał. Sam wyświetlacz jest na osobnej ramce z zaczepami i dokręcany 2 śrubkami do korpusu i to w 100% wystarczy. Tak jak ktoś wyżej wspominał jeżeli szyba wyświetlacza jest dobrze wklejona do plastikowej ramki (tylko takie zestawy można montować domowymi sposobami) nie ma szans żeby się coś stało. Inna sprawa jeżeli ktoś się bawi już w refabrykacje wyświetlaczy czyli
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wunido: meh, właśnie z takiego założenia wychodzi cześć serwisów i potem płacz, że telefon padł. Powiem to jeszcze raz - widziałem iPhone z wymienionym wyświetlaczem bez kleju i przez to ekran był do ponownej wymiany. Brak użycia kleju na łączeniu spowoduje też, że telefon da się zalać nawet wyjęciem go w deszczu. To, że 8/10 telefonów przeżyje wymianę bez kleju, nie oznacza wcale, że wymiana była zrobiona poprawnie
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima: Nawet w oryginalnych iphonach prosto z fabryki jest jedynie uszczelka między ramką wyświetlacza a korpusem telefonu. Tak, większość telefonów obecnie jest klejona ale w iphonach to nie występuję. Póki wyświetlacz jest dobrej jakości a nie najtańszy zamiennik i dobrze zamontowany to nie ma żadnych problemów. Ten twój wymieniony iphone "bez klejów" pewnie miał krzywy korpus. Korpusy iphonów krzywią się na potęgę a jak ktoś przy wymianie nie dopilnuje żeby nowy
  • Odpowiedz