Wpis z mikrobloga

  • 1770
Jadę na uczelnię i tak patrzę na młodych adeptów uczelni z jakim uśmiechem na ustach lecą na pierwsze zajęcia. Ich zaangażowanie i ekscytacja, pewnie myślą, że złapali Pana Boga za nogi dostając się na wymarzone studia. Za jakiś miesiąc dostaną taką ojcowską lepe, dowiedzą się że #!$%@? się nauczą na tych studiach. Połowa zostanie, a połowa wróci na stacje benzynową i ich jedynym zmartwieniem będzie to żeby nie przypalić bułki do hot dogów ))¯_(ツ)_/¯ #takaprawda #studbaza
  • 119
Ich zaangażowanie i ekscytacja, pewnie myślą, że złapali Pana Boga za nogi dostając się na wymarzone studia.


@lorkije: Ale to bardzo przyjemne uczucie. Uświadamianie tego im tego może im odebrać tę radość. Po co dodatkowo zasmucać ludzi w tym smutnym jak #!$%@? świecie? :)
niech mi jakiś pajac jeszcze coś napiszę o poziomie xD na pewno wyższy na prywatnej bo odpada cała ta błazenada z biurokracja i można się skupić tylko na egzaminach.


@KochanekAdmina: na jakiej prywatnej uczelni masz wyższy poziom z kierunków takich jak: Automatyka i robotyka, Elektrotechnika, Elektronika i telekomunikacja, Mechanika i budowa maszyn, Mechatronika, Chemia, Fizyka techniczna, Budownictwo.
@grypa-grypowska mam to samo odczucie już PO technicznych (dobra, nie technicznych sensu stricte, bo inżynieria środowiska to tak nie do końca techniczne, but still AGH i wggios).
Swojemu dziecku nie będę na pewno wciskać studiów wyższych na siłę. Warto je zrobić w konkretnych zawodach, ale nie każdemu są potrzebne. Plus, robiąc kurs np na pożądany fach można sporo zarobić, nawet nie mając jakiś literek przed nazwiskiem.
@lorkije: >chodzenie na publiczne uczelnie z ludźmi, dla których skonstruowanie planu lekcji czy strony www szkoły wykracza poza osiągalne schematy.
Ta, są też lepsze uczelnie ale patrząc na to to jest ich chyba mało.
@buczubuczu: bylem na pierwszym roku dziennie mechatroniki, budownictwa (tu dwa lata), dziennie zarzadzanie i inzynieria produkcji i pozniej jeszcze budownictwo zaocznie xd

Niczego nie skonczylem. Za kazdym razem z kims sie uzeralem z kadry nauczycielskiej. Zaocznie bylo najprzyjemniej studiowac, bo zaczeli cie tam jak czlowieka traktowac, ale szkoda mi bylo 4000 zl za semestr placic.

Wolalbym w domu siedziec i nic nie robic niz chodzic na te studia - przynajmniej bym
@Albert_Einstein: O kurde jakie wywołanie do tablicy po 5 latach.
Oczywiscie że tak zrobiłem ;) Wróciłem jeszcze na wykłady z etyki chyba ze 2 razy bo fajnie były prowadzone przez doktorka, który zawsze próbował wywołać gównoburzę na sali - ale nie - studiów do dzis nie mam.
Jestem chwilę przed 30stka. Zawodowo to cóż ... po rzuceniu studiów wyjechałem z Polski na emigrację, zaczałem pracę na lotnisku w Londynie (LHR), zrobiłem
@marcinsa12: Rzeczywiście nie zauważyłem, że to tak stary temat. To sorka :)
Tak mnie rozbawiła opowieść, że wyszedłeś sobie z zajęć, że byłem ciekaw jak to się skończyło.
Studia to papier, wiedzę można zdobyć zawsze. Studia mogą mieć sens jeśli jakaś branża lub przedsiębiorstwo wymaga ich formalnie do awansu lub na stanowisko, ale nie mają sensu jeśli studiuje się dla samego faktu studiowania.
Dziękuję, że tak szczegółowo opisałeś mi swoją dalszą