Wpis z mikrobloga

@allthethings: no bo najlepiej, żeby aj ti arystokracja mogła zaczynać sobie o 6 jak ma ochotę, a kończyć o 19 jak ma ochotę i do tego wyskakiwać wszędzie w dowolnym momencie, spędzać z godzinkę-dwie na piłkarzykach i pracować sobie z domku co drugi dzień. Eh roszczeniowcy...
@allthethings: po prostu zacząłem dostrzegać pewne rzeczy w momencie kiedy sam zacząłem leadować zespołem. W szczególności to jak bardzo niskie jest zaangażowanie młodych programistów w pracę, ale jednocześnie jak roszczeniową postawę wobec wszystkiego mają.

W tym momencie mam spoko zespół, ze mną 7 osób, średnia wieku 31 i to jest niebo a ziemia. Każdy zaangażowany w to co robi, każdy rozumie, że czasami klient jakieś restrykcje narzuca i trzeba się ich
po prostu zacząłem dostrzegać pewne rzeczy w momencie kiedy sam zacząłem leadować zespołem. W szczególności to jak bardzo niskie jest zaangażowanie młodych programistów w pracę, ale jednocześnie jak roszczeniową postawę wobec wszystkiego mają.

W tym momencie mam spoko zespół, ze mną 7 osób, średnia wieku 31 i to jest niebo a ziemia. Każdy zaangażowany w to co robi, każdy rozumie, że czasami klient jakieś restrykcje narzuca i trzeba się ich trzymać, każdy
@WyjmijKija: Obecnie jestem w 3 osobowym teamie + szef (jego pozycje bym określił jako trochę klient, trochę menadżer, trochę szef). Jestem najmłodszy - 23 lvl. A mam wrażenie, że to mi najbardziej zależy na tym, żeby kolejną funkcjonalność wypuścić jak najszybciej i bez błędów i żeby ogólnie kolejne elementy aplikacji wprowadzać sprawnie bez zbędnych opóźnień.

Więc określenie, że wiek tu jest wyznacznikiem, to raczej nie do końca. Bardziej powiedziałbym, że pasja
@maxkowal: miałem to napisać pod twoim wpisem ale wrzucę tutaj bo widzę że skasowałeś: to normalna rzecz. Zatrudniasz się po jakieś stawce, w międzyczasie średnia płaca w mieście na podobnym stanowisku rośnie, firmie ciężko znaleźć pracownika. W końcu przychodzi nowy i na wejściu dostaje kwotę która może się okazać wyższa od twojej. Nowy może potrafić mniej od ciebie, gorzej ogarniać a i tak dostanie lepsza kasę.Najłatwiej się na tym złapać jeśli
@maxkowal: Ja również zarabiam mniej, ze względu na najmniejsze doświadczenie. Ale widząc jak to wygląda w praktyce, to na dniach będę się starał o podwyżkę rzędu 15-20%.

A jeśli nie dostanę to po prostu zmiana pracodawcy, a nie narzekanie jak jest źle :)
Choć ja idąc tam wiedziałem, że będę zarabiał najmniej

I przy okazji jeszcze będę się o inne udogodnienia starał jak praca zdalna rzędu 60-90% w wybrane przeze mnie dni.

Obecnie mam 2 dni zdalnej pracy z góry wyznaczone dni.