Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #gospodarka #ekonomia #polska #neuropa #pytanie #antykapitalizm #wolnyrynek #takaprawda #socjalizm #razem

Zawsze mnie zastanawiało, że Polacy, którzy są w większości biedni i przynależą do warstwy biednej (według rachunków od połowy społeczeństwa aż do 70%) I nie drogie misie, ale posiadanie mieszkania i jakieś pracy, że nie zdechniecie z głodu to nie jest bycie klasą średnią. Może na Polsko-Rusko-Ukraińskie warunki, ale żeby być klasą średnią to trzeba mieć te kilka tysięcy na konsumpcję w miesiącu, a nie odkładać po 100zł na kiedyś : )

I ci Polacy wierzą w kapitalizm, który im wmówił, że jak będą pracować to się wzbogacą. Tymczasem Polacy harują jak niewolnic, na zachodzie nawet nieznający języka imigrant tak się nie poniża jak Polak, i co? I nic. Polskie rozwarstwienie według wszystkich wskaźników tylko rośnie. Brawo! Wincyj kapitalizmu.
  • 68
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: Nigdzie nie napisałem, że się nie bogacimy. Jak znajdę grosz to też się wzbogacę. Podobnie znajomy, który wywiezie ciężarówką górę forsy i to on się wzbogaci. Ale ja byłem głupi, bo znalazłem tylko grosz, a on całą ciężarówkę wpychaną forsą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zacytuję siebie, bo się nie da:

Jak dla ciebie relacja klasy średniej 1 milion do 700 tys. to nie jest porażka i wyraźny wskaźnik rozwoju oligarchii to nie mamy o czym mówić.


@Dawidino: No ok, najpierw mijasz się z prawdą, a teraz mówisz na inny temat niż ten o którym pisałem i na dodatek coś tam insynuujesz co ja tam sądzę o tej relacji.

Więc i ja ciebie zacytuję jeszcze raz.
  • Odpowiedz
@LowcaG: To ten wskaźnik można sobie wsadzić w dupę, jeżeli dla ciebie nie jest rozwarstwiony kraj, gdzie 700 tys. jest bogatych, 1 milion klasy średniej i 36 milionów biedoty. Zrób sobie prosty stosunek liczbowy i ci wyjdzie rozwarstwienie.
  • Odpowiedz
To ten wskaźnik można sobie wsadzić w dupę, jeżeli dla ciebie nie jest rozwarstwiony kraj, gdzie 700 tys. jest bogatych, 1 milion klasy średniej i 36 milionów biedoty. Zrób sobie prosty stosunek liczbowy i ci wyjdzie rozwarstwienie.


@Dawidino: pominę już zasadę "jak wskaźnik nie pasuje do tezy to wskaźnik do dupy"

Tylko jest jedno ale.

Nikt nie twierdzi, że ten wskaźnik mówi, że kraj nie jest rozwarstwiony, wymyśliłeś to sobie teraz
  • Odpowiedz