Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #gospodarka #ekonomia #polska #neuropa #pytanie #antykapitalizm #wolnyrynek #takaprawda #socjalizm #razem

Zawsze mnie zastanawiało, że Polacy, którzy są w większości biedni i przynależą do warstwy biednej (według rachunków od połowy społeczeństwa aż do 70%) I nie drogie misie, ale posiadanie mieszkania i jakieś pracy, że nie zdechniecie z głodu to nie jest bycie klasą średnią. Może na Polsko-Rusko-Ukraińskie warunki, ale żeby być klasą średnią to trzeba mieć te kilka tysięcy na konsumpcję w miesiącu, a nie odkładać po 100zł na kiedyś : )

I ci Polacy wierzą w kapitalizm, który im wmówił, że jak będą pracować to się wzbogacą. Tymczasem Polacy harują jak niewolnic, na zachodzie nawet nieznający języka imigrant tak się nie poniża jak Polak, i co? I nic. Polskie rozwarstwienie według wszystkich wskaźników tylko rośnie. Brawo! Wincyj kapitalizmu.
  • 68
  • Odpowiedz
Aha, dobrze wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) To wierz w swój współczynnik. A ja w proste liczby


@Dawidino: gdy prawda nie pasują do teorii to tym gorzej dla prawdy?

Typowy komunista z Razem jest taki typowy.
  • Odpowiedz
@LowcaG: Bez zmian. W PRLu grupa żyła dobrze większość dziadowała. Dziś podobnie, tyle że ta grupka bogaczy operuje jeszcze większymi kwotami. W PRlu operowali sumami regionalnymi. Dziś już siedzą w kieszeniach na całym świecie i biorą udział w imperialistycznym skubaniu świata.
  • Odpowiedz
@LowcaG: Rosną jednostkowo, w skali ogólnej wciąż poziom jest bez znaczących przesunięć, ale to tylko kwestia czasu. Skoro udział 1% podwoił się od zmian systemowych i nic nie wskazuje, że proces ten się zatrzymuje, to za kolejną dekadę lub dwie pewnie się potroi. Mam wróżyć z fusów? Nawet nie da się znaleźć dokładnych statystyk, bo tego nie prowadzą dzbany. Wszędzie tylko są jakieś szacunki. Nie ma statystyki, która wyróżniałaby grupy społeczne
  • Odpowiedz
@Dawidino: nikt ci nie kaze niczego wrozyc.

Aaa czyli teraz twierdzisz ze nie ma statystyk i jednym slowem fantazjujesz sobie? Nazwalem to delikatnie inni moga nazwac to klamstwem.

Czi innymi slowy nie masz zadnych statystycznych podstaw aby twierdzic, ze wszystkie wskazniki dotyczace nierownosci jakos szczegolnie rosna? Wymysliles to sobie i nie potrafisz podac tych wszystkich statystyk? Bo ja ci jeden podalem ktory obala twoje "wszystkie".
  • Odpowiedz
@Dawidino: gosciu czy ty zrozumiales cos z swojego źródla? Bo po pieprzeniu o oligarchi wydaje mi sie ze nic i przeczytales sam tytuł. Z tego jak sami okresili klase srednia ulegla ona podwojeniu w ciagu 10 lat. Masz to ladnie w tabelach.
Wspolczynik Giniego jak juz napisal @LowcaG stale maleje wiec pierdzisz z dupy.
  • Odpowiedz
@Dawidino: to ty nie rozumiesz tego co podajesz. W ciagu 10 lat z ich definicji klasa srednia na poziomie Europejskim podwoila sie.
Widze ze tego nic nie zrozumiales z tego artykulu jednak albo go tylko przejrzales - bogaczy jest 40 tysiecy. To co ty piszesz te 700 tysiecy to jest uznane wlasnie w przyblizeniu jako klase srednia.
  • Odpowiedz
Przecież podałem ci źródło...tyle że statystyki z tamtego źródła nie są 100% dokładne, bo nigdzie nie ma takich statystyk i trzeba zawierzyć autorowi.


@Dawidino: hm..czyli mam rozumieć, że poprzez ten artykuł wydumałeś tezę, że wszystkie wskaźniki dotyczące nierówności rosną tylko rośną?

Na podstawie jak piszesz, niedokładnych danych gdzie ktoś "uważa", " w jego ocenie" ?
Gdzie padają takie określenia jak

"Problem polega na tym, że w ostatnim czasie pensje części reprezentantów
  • Odpowiedz