Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #gospodarka #ekonomia #polska #neuropa #pytanie #antykapitalizm #wolnyrynek #takaprawda #socjalizm #razem

Zawsze mnie zastanawiało, że Polacy, którzy są w większości biedni i przynależą do warstwy biednej (według rachunków od połowy społeczeństwa aż do 70%) I nie drogie misie, ale posiadanie mieszkania i jakieś pracy, że nie zdechniecie z głodu to nie jest bycie klasą średnią. Może na Polsko-Rusko-Ukraińskie warunki, ale żeby być klasą średnią to trzeba mieć te kilka tysięcy na konsumpcję w miesiącu, a nie odkładać po 100zł na kiedyś : )

I ci Polacy wierzą w kapitalizm, który im wmówił, że jak będą pracować to się wzbogacą. Tymczasem Polacy harują jak niewolnic, na zachodzie nawet nieznający języka imigrant tak się nie poniża jak Polak, i co? I nic. Polskie rozwarstwienie według wszystkich wskaźników tylko rośnie. Brawo! Wincyj kapitalizmu.
  • 68
  • Odpowiedz
@LowcaG: przeciez nawet jego artykul jak sie wglebisz w nieliczne dane ktore zawiera pokazuje ze jest coraz lepiej i klasa srednia mimo dosc arbitralnego progu sie podwoila.
  • Odpowiedz
przeciez nawet jego artykul jak sie wglebisz w nieliczne dane ktore zawiera pokazuje ze jest coraz lepiej i klasa srednia mimo dosc arbitralnego progu sie podwoila.


@Miniu30: Dokładnie, dlatego też dziwi mnie skąd to sobie wymyślił. tzn. wiem skąd. z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LowcaG: nie no troche trzeba przyznac ze nie jest czytelnie napisany troche chaltura bez ladu i skladu , tym bardziej jak go tylko przejrzysz nie wczytując sie np w opis danych. Najbardziej denerwuja mnie te glupie naglowki.
  • Odpowiedz
nie no troche trzeba przyznac ze nie jest czytelnie napisany troche chaltura bez ladu i skladu , tym bardziej jak go tylko przejrzysz nie wczytując sie np w opis danych.


@Miniu30: przyznaję :)
Jak go czytałem to bardziej mi na filozoficzny wyglądał ;)
Dopiero jak pojawiły się liczby nabrał trochę sensu, jednak w drugą stronę niż autor wątku pisze.
  • Odpowiedz
@Dawidino: wiesz czemu ci Polacy wierzą w kapitalizm? Bo socjaluchy właśnie od tych biednych ludzi, co ledwo "nie zdychają z głodu", posiadają mieszkanie i mają "jakąś pracę", zabierają najwięcej kasy.
  • Odpowiedz
@Dawidino masz w zupełności rację, polska to kraj a my Polacy jako naród jesteśmy ruchani z tak wielu stron że tylko uciekać. Najgorszej jakości produkty, super niskie place, katastrofalna jakość powietrza zima, korupcja wszędzie gdzie się da. Mogę wymieniać godzinami. Najlepiei to widać po rynku motoryzacyjnym, auto z 2011 r dla Niemca to już stare auto a w pl to nadal niedoscignione Marzenie wielu.
  • Odpowiedz