Wpis z mikrobloga

Nie pracowałem nigdy dla kogoś w IT, jedynie wszystko pod siebie i nie mam ciekawych projektów, żeby pokazać.
Ile się teraz dostaje stażowego jak by zaczynać od zera? Języki przez które przechodziłem

- PHP, C# (trochę: ASP.NET , MVC, WinFormsy) , Flash, ActionScript, podstawy WPF, trochę LINQ)
- Basic, TurboPascal, Delphi
- trochę bazy danych, Silverlight
- trochę HTML, CSS, Jquery
- wzorce projektowe, analiza, projektowanie, UML
- teraz podstawy VB i makra pod Excela

- i dałem sobie spokój jak języków , frameworków zaczęło się namnażać..

Na juniora się chyba nie załapę bez doświadczenia..

#programowanie #rozmowakwalifikacyjna #pracait
  • 13
jedynie wszystko pod siebie i nie mam ciekawych projektów, żeby pokazać.


@kajbu: Jak robiles gowno dla siebie to dlaczego ma byc inaczej za pieniadze?

Języki przez które przechodziłem


@kajbu: Od Sasa do Lasa, typowe cv wannabe programisty.

Na juniora


@kajbu: Junior to w wiekszosci normalne stanowisko pracy. Widziales kiedys poczatkujacego kierowce ktory nie umiejac jezdzic chece robic to zawodowo?

Ile się teraz dostaje stażowego jak by zaczynać od zera?
Widziales kiedys poczatkujacego kierowce ktory nie umiejac jezdzic chece robic to zawodowo?


@FortunaHej: No tu przykład chyba trochę nie trafiony bo znam akurat sporo ludzi co zrobili kurs i od razu poszli na głęboką wodę (wyjeżdżając np. na zachód do Francji). Nie wiem jak to wygląda w Polsce, ale w Polsce pewnie jak w lesie.. ¯\_(ツ)_/¯
wyjeżdżając np. na zachód do Francji). Nie wiem jak to wygląda w Polsce, ale w Polsce pewnie jak w lesie..


@kajbu: Bardzo dobry przyklad kraju ktory jest 100 lat za murzynami i 200 lat za Polska.

Straszne... musisz cos umiez zeby ci placili. Normalnie szok.
@kajbu: Po stażu studenckim będziesz miał już doświadczenie komercyjne i będzie łatwiej ci coś znaleźć. Na którym semestrze robisz taki staż? Po 2 roku powinieneś już coś znaleźc, staż zazwyczaj musisz zrobić przed 7 semestrem czyli rok możesz sobie popracować nawet
@Przegrywek123: podałbyś przykład takiej aplikacji? Co by mogła robić, albo jakie mechanizmy powinna mieć, żeby była w miarę ciekawa dla potencjalnego pracodawcy?

Domyślam się, że chodzi o to żeby pokazać, że kod jest czytelny, dobrze zaprojektowany na rozszerzanie, wykorzystać jak najwięcej mechanizmów, żeby coś zapisało, odczytało, pobrało z neta, obsługa kontrolek, obsługa wyjątków, wykorzystanie interfejsów zamiast dziedziczenia, kolekcje , zaimplementować jakieś wzorce?

czy raczej jeszcze bardziej konkretnie? (czyli np.obsługa wielowątkowości)
@kajbu: no generalnie masz dwa podejścia. Albo robisz pokazówkę, która jest duża i wykorzystuje czasami bezsensowne rozwiązania - po to by pokazać że to umiesz - albo robisz coś przydatnego. Ja zrobiłem i to i to - tworząc klon lubimyczytać (tworząc tam mało sensowne rozwiązania, jak na przykład wykorzystanie AOP do wysyłania emaila jak wystąpi exception które nie ma szans się pojawić) oraz tworząc webapp na który możesz wgrać pliki by