Wpis z mikrobloga

oho, kolejny znawca, co od urodzenia wiedział, że nieważne ile będą płacili to i tak będzie kodził. Zrozum, że wielu ludzi chodzi do pracy po pieniądze i w dupie mają żale jakiegoś kolesia, który chciałby żeby wszyscy byli tacy jak on, over 9000 into programowanie.


@przegrany_przegryw: Ale ty nie będziesz miał #!$%@? żadnych pieniędzy, chyba że 4000zł cię urządza, a wtedy po jakiego wała pchasz się do programowania, jak będziesz bardziej
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Ale dzisiaj nie ma z tego dla początkujących żadnej kasy. Chyba że jesteś naprawdę wybitny albo masz bardzo dobre studia.

@BrakPomysluNaNick: Skoro już tak bardzo ekscytujesz się kwestią pieniędzy to akurat w moim przypadku w mojej pierwszej pracy, jeszcze w Polsce zarabiałem 5500zł netto. Kilka ładnych lat temu. Więc na dzisiejsze to byłoby z 7-7.5k. Do tego pracowałem prawie całkowicie zdalnie, średnio z 6 godzin dziennie. W wolnym czasie
  • Odpowiedz
@Suub: Mirku, sql jest bardzo fajny i wdzieczny. Polecam ksiazke stackoverflow z sql (same mieso bez zbedngo #!$%@?) do praktyki a teoria to certyfikaty ms. Osobiscie nie robilem bo mam juz dekade doswiadczenia ale przebranzawialem testerke i bardzo sobie chwalila. Jak ogarniesz sql to jest duzo fajnych narzedzi do ogarniecia data quality, master db services, replikacje architektury itd. A i jeszcze jeden tip, ogarniaj w miedzyczasie (w mniejszym stopniu) C#, idzie
  • Odpowiedz
Rozmawiałem z kilkoma mniej lub bardziej doświadczonymi programistami w pracy i wszyscy życzyli mi dobrze i oferowali pomoc w poszerzaniu wiedzy. Pomyślałem, że to jakiś standard w branży, ale widzę że to nie jest regułą. Stała Ci się jakoś krzywda, że tak zareagowałeś?


@Suub: No a co mają ci powiedzieć? "#!$%@? nie chcemy cię tu!" Bądz co bądź na dobrych stanowiskach pracują profesjonaliści. Różnica jest taka, że w moim teamie nigdy
  • Odpowiedz
@Suub: Gratki mireczku i powodzenia!
Ja rok temu w ochronie robiłem, a teraz też w IT od 5 miesiący. Może nie developer ale zacząłem od testera manualnego na stażu, później normalny etat w innej firmie, a teraz automatyzuje testy w JAvie powoli. Generalnie zacząłem od samodzielnej nauki programowania, a w pracy mam też mnóstwo nauki i rozwoju.
Póki co bardzo mi się podoba i zobaczę, w jakim dokładnie kierunku pójdę. Bo
  • Odpowiedz
@Hatespinner: tak to wygląda jak praca jest w miarę łatwa do ogarnięcia i zapotrzebowanie jest wielkie. Nie każdy pracuje z pasji w swoim zawodzie. Za coś trzeba zyc, a jak zapotrzebowanie na klepaczy kodów jest to firmy biorą też miernych.

To samo mam w branży lekarskiej. ZqpotrZebowabue jest tak ogromne że bierze się ludzi bez języka, umiejętności organizacyjnej i słaba wiedza. Mały szpital to się cieszy że kogokolwiek złapie. Wielkie gracze
  • Odpowiedz
@andriankowalski11: no i o to właśnie was tak dupa piecze - okazało się, że to co ty robiłeś za 7,5k może robić magazynier za 3k bo to zwykła praca a nie jakieś mityczne zajęcie dla garstki wybrańców, którzy potem mogą gardzić wszystkimi wokół. Zastanawia mnie od ilu k na miesiąc wam tak wszystkim odbija? A może to nie kwestia pieniędzy tylko tego, żeście od kołyski tylko klepali ten kod?
  • Odpowiedz
@jenerau: @BrakPomysluNaNick:
Ale on ma racje....

Programistow jest bardzo duzo ale takich ktorzy sie doksztalcaja i sledza trendy jest bardzo malo.

Zastanawialem sie czy wpadac w ta gownoburze, mozecie mnie zminusowac ale zawsze osoba z pasja jest na propsie niz CopyPaste dev bez pomyslunku. Czadami trzeba zrobic cos generycznego czadami wyjsc do przodu z jakims tematem. Jak wam sie wydaje ze developer to introwertyk ktore z nikim nie gada i
  • Odpowiedz
@Suub: Pozniej doczytalem ze idziesz w postgressa ew pl sql, w takim przypadku to java i hibernate orm. Ale gdybys chcial przejsc na dobra strone mocy to zapraszam :)
  • Odpowiedz
@omnibus_semper: > tak to wygląda jak praca jest w miarę łatwa do ogarnięcia

Oj nie wiesz o czym mowisz. Hello worldy z kursu springa to nie sa wyzwania dnia codziennego w pracy.
  • Odpowiedz