Wpis z mikrobloga

Wczoraj w tym wpisie, trochę się rozpisałem na temat całego rynku krypto jak to według mnie wygląda. W sumie myślę że warto abyście to przeczytali. Oczywiście możecie się nie zgadzać, mówić że coś wymyślam...
Tyle że wtedy jesteście kompletnie naiwni, bo musicie uznać że wszyscy wpływowi ludzie na tych rynkach działają w pełni uczciwie (mimo tego że to jedyne rynki finansowe gdzie mogą robić wały bezkarnie i bez nadzoru)
a jedyne co ich powstrzymuje przed robieniem wałów to ich sumienie, etyka, wrodzona uczciwość ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wrzucam tu zbitek moich wpisów w jednym...


O BITFINEXIE, ICH MOŻLIWOŚCIACH I TETHERKU

●◉⬤◉●

Ludzie mają urojone że tether to może być wałek, ale zakładają że reszta całego rynku działa według zasad...
To śmieszne :D Zero kontroli, mogą robić wszystko, ale zachowują się grzecznie bo im etyka nie pozwala? Bo to nieuczciwe? BITCH PLEASE ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Cały ten rynek to jeden wielki wał i kompletna manipulacja. Jedyne co kieruje GRUPĄ TRZYMAJĄCĄ WAGĘ żeby zachować odrobinę pozoru normalnego rynku to po prostu fakt że nie mogą #!$%@?ć wszystkich do zera żeby uciekli, tylko pozwalać kapitałowi napływać i go kosić po trochę...

●◉⬤◉●

Ze względu na swapy na realnych BTC i USD, nie na kontraktach bitfinex jest bardzo istotny. To na nim łąńcuchowe zamykanie pozycji wpływa na cenę. Bitmex jest jedynie kontraktami, choć obecnie obrót jest tak duży na nim że ma wpływ na resztę, choć prawdziwe BTC są sprzedawane i kupowane na normalnych giełdach.

Teraz pomyśl że jesteś właścicielem finexa. Nie masz jakiegoś nadzoru finansowego, czy kogokolwiek kto by pilnował abyś nie nadużywał swojej przewagi rynkowej ze względu na pełny wgląd w całą swoja giełdę. Nie skorzystałbyś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież oni dokładnie wszystko widzą. Jakim kapitałem kto dysponuje, ile zdeponował, gdzie ma zlecenia kupna, sprzedaży. Na jakim poziomie ma likwidację, gdzie ma stopy poustawiane. Wszystkie hiden walle. Masz wgląd we wszystko... Przecież trzeba być naiwnym żeby myśleć że oni sami tylko świadczą usługi i zarabiają na fee. Oni zarabiają samemu grając... Ba, nawet nie muszą czekać na żadne przelewy, księgowania itd. zawsze sobie mogą wygenerować fikcyjne dolary lub btc. To tylko zapisy w bazie danych.
Oni najbardziej ruchają. Mają największą wiedzę, gigantyczną przewagę względem zwykłych grubasów.
Rzadko się zdarza, ale pamiętam że kilka tygodni temu chwilkę przed dużym zrzutem, czy dildosem też mocno skoczyły kontrakty na bitmexie... Dzięki temu grubi mogą w łatwy sposób, poza realnym rynkiem mnożyć dochody z dildosów.

●◉⬤◉●

No i zastanów się nad ich polityką. Jak był wielki hype pod koniec 2017, kiedy najwięcej ludzi wchodziło w krypto i zakładało masy kont to finex zawiesił możliwość rejestracji u nich :D Wszystkie giełdy nie wyrabiały się z zakładaniem nowych kont a finex olał to... Obecnie mozna się rejestrować, ale chyba jest tam limit wysoki. O ile pamietam 10k$? Nie jestem pewien... Oni nie chcą tysięcy kont Januszy z jakimiś drobnymi. Lepiej mieć klarowną bazę z samymi konkretnymi użytkownikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziwna polityka? W końcu binance ma miliony uzytkowników i wielkie dochody z ich obrotu. Finex też ma ogromne dochody, ale niezaksięgowane i nie pochodżą z samych fee :D
Na finexie nawet nie dało się założyć linków afilacyjnych. Ja jestem poniekąd takim unikatem bo jak mało kto mam link afilacyjny do rejestracji na finexie i mogę czerpać część dochodów od użytkowników którzy się zarejestrują. Tyle że od ponad roku czasu finex nie dość że ogranicza nowych użytkowników to tym bardziej ma w dupie afilację :D

No i teraz zastanów się... tylko finex ze wszystkich giełd blokował Januszom zakładanie kont. Inne giełdy o nich walczyły. Czy to nie dziwne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

●◉⬤◉● O TETHERKU ●◉⬤◉●

Przecież nie musieli tworzyć tethera żeby sobie pompować pustym pieniądzem BTC. Mogą sobie generować salda w usd w bazie na giełdzie jak chcą... Po co im do tego tether?

Tether dał im naprawdę dużo innych zalet.
-Finex miał problemy z kontami bankowymi od dawna. Tether tu pomógł.
-Szybkie transfery 24/7 dla ludzi
-Szybkie transfery pomiędzy giełdami (idealne dla botów do abordażu)
-ROZWIĄZANIE PROBLEMU Z BARDZO DŁUGIMI I KOSZTOWNYMI TRANSFERAMI USD POMIĘDZY USA, UE / CHINAMI, KOREĄ! Wcześniej były przez to gigantyczne różnice kursowe.

Poza tym oni przecież maja boty do wash tradingu. W zasadzie wszystkie giełdy korzystają z botów do zwiększenia płynności bo na starcie z żadnej by nikt nie zaczął korzystać, to normalne i żadna tajemnica. Tyle że duże giełdy nie potrzebują zwiększania płynności bo wystarczającą generują już ludzie i ich boty.
Przecież oni mogą za pomocą 1000$ pięknie pompować cenę w momentach mniejszego wolumenu i mniejszej płynności. Masz dwa boty które robią handel kiedy jest niski vol i pojawia się choć minimalny spread. Jeden bot sprzedaje drugiemu i tak podbija cenę. Przecież w ten sposób Jihan spompował sobie BCH kiedyś. W 1,5 dnia o ponad 500%. Dwa boty na koreańskich giełdach (gdzie przy dużym volumenie nie ma fee). Sam sobie automat kupował i sprzedawał. Ale właściciele giełdy nie płacą sobie sami fee, boty sobie mogą to robić i się wstrzelać automatycznie pomiędzy użytkowników.

Kiedyś padł finex że nikt nie mógł handlować. Api działało i był normalny wgląd w giełdę. Było widać jak tylko dwa boty śmigają na finexie :D

Chłopie, prawda jest taka że oni sterują wszystkim. Przecież nieraz być jaki spread się tworzył pomiędzy wszystkimi giełdami a finexem bo oni cisnęli w drugą stronę niż cała reszta. A pomyśl, mogą innym ograniczać w takich sytuacjach możliwości transferu pomiędzy giełdami a finexem. Np. opóźniać depozyty itd :D

Prawda jest taka że oni mogliby wszystkich zczyścić dawno temu. Ale przecież nie o to w tym chodzi żeby wyzerować ludzi i wystraszyć. Nowy kapitał musi lecieć a oni go koszą co jakiś czas :D
Kiedyś to mieli w ogóle pięknie. Byli największą giełdą z największym volumenem. Wszystko się kręciło wokół finexa. Dopiero później dużo kapitału pojawiło się na innych giełdach i nie mają już tak łatwo.
Przecież to nawet po tych dildach i dipach widać że to nie jest normalny rynek. Zero kontroli. Sielanka, na żadnych rynkach nigdy nikt nie miał takiej swobody bez żadnego nadzoru finansowego. Tutaj mogą wszystko a ludziom się wydaje że to niby funkcjonuje według zasad jak inne rynki.

Poza tym nikt tak naprawdę nie wie kto jest właścicielem finexa. Jest jakieś nazwisko, ale przed tą giełdą o chłopie śladu w necie nie ma. Nikt nawet nie wie jak on wygląda. Człowiek widmo - napis na stronie...

●◉⬤◉●

Na największym rajdzie Januszy na krypto rok temu finex wstrzymał zakładanie nowych kont. Wtedy Binance i Coinbase rejestrowały miliony małych użytkowników. Przez to są najwyżej wycenianymi giełdami. Miliony małych Januszy robi im z fee gigantyczne dochody. Finex? Niby gówno zarabia i ma niski volumen. Ogranicza zakładanie kont. Popatrz, jak mówiłem. Obecnie możesz założyć konto ale możesz zacząć handel po zdeponowaniu minimum 10k$ :D
To inne giełdy walczą o byle kogo, żeby jak najwięcej się rejestrowało a niby gówniany finex odwrotnie, ogranicza im dostęp.

#kryptowaluty #bitcoin #bitfinex #cybertag #scam #finanse #gielda
cyberpunkbtc - Wczoraj w tym wpisie, trochę się rozpisałem na temat całego rynku kryp...

źródło: comment_0lOXAZ3lGNx4hbPYjlyYYu8RTpWzScQu.jpg

Pobierz
  • 6
@goly8622: Tego sie nie da zrobić... To jest strona decentralizacji. Rynek działa 365 dni w roku w święta, niedziele 24h na dobę.... Giełdę możesz stworzyć nawet w Kambodży :D
Trzeba się z tym pogodzić.

Porównaj to do zwykłych rynków... Choćby akcja z Teslą sprzed dwóch tygodni. Musk napisał twitta że może wykupi akcje Tesli. Dopisał że fundusze posiada. To było kłamstwo, nie miał wystarczających funduszy żeby to zrobić. Za to jedno
cyberpunkbtc - @goly8622: Tego sie nie da zrobić... To jest strona decentralizacji. R...

źródło: comment_b2I1u5DhAWPFH1TWG5tR2xToxnm6ibsF.jpg

Pobierz
@dla_zabawy: Kiedy chcesz spowodować większe spadki zamykaniem longów lub odwrotnie, musisz celować i przebijać Bitfinexa... :D To że maja mały obrót i nie wykazuja wysokich dochodów nic nie znaczy.
Dodatkowo #!$%@? mają przecież wgląd we wszystkich którzy kupują tether nawet jeśli na innych giełdach chcą nim działać.
Binance, BitMex mogą sobie grzecznie, zarabiać na prowizjach. Finex ma problem ze zwykłymi kontami na fiaty od dawna. Dlaczego? Bo musi się trzymać z