Wpis z mikrobloga

Mirki. Macie ochotę na aferę? Niedawno wpadłem na mojego cumpla z dawnych lat. Pogadaliśmy, wysłuchałem jego historii i zasugerowałem pomoc (jestem użytkownikiem vikop.ru od wielu lat, i sporo widziałem XD).
Otóż:

1. Kumpel ma za sąsiada typowego #januszebiznesu któremu się wydaje, że może wszystko i generalnie od wielu lat bardzo utrudnia mu życie swoimi "działalnościami gospodarczymi" (wcześniej kruszarnia betonu, a obecnie myjnia samochodowa znajdująca się ok 15 metrów od wejścia do jego domu rodzinnego).
2. Magistrat miasta #bielskobiala pomimo jego (i jego rodziny) wielokrotnych interwencji i wniosków od wielu lat zlewają temat.
3. W sprawę na chwilę obecną jest zaangażowany Wydział Architektury, WIOŚ, PiNB miasta Bielsko-Biała.
4. Następną instytucją zaangażowaną będzie Prokuratura Rejonowa, bo janusz był tak pewny siebie, że podpadł pod Kodeks Karny.
5. Jak zobaczyłem dokumentację, to mózg staje.

Plusować ten komentarz jeżeli jesteście zainteresowani (i wołani). Acha, darujcie sobie wpisy o zarzutkach itp. itd. bo wydaje mi się, że możemy pomóc.

@a__s @m__b @Moderacja

#afera #urzedasstory #bielskobiala #wykopefekt #sprawadlareportera #tematdlauwagi #januszebiznesu
  • 76
To ten sam gość od wypożyczalni/usług koparkami?


@MandarynWspanialy: yeap. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden z współwłaścicieli.

Spróbuję załatwić jakieś zdjęcie na szybko.


@mietek79: masz zdjęcia z domu kumpla (zero jakichkolwiek zabezpieczeń przed hałasem i smrodem, janusz motzno ( ͡º ͜ʖ͡º) )

Przepisy zabraniają lokalizacji myjni na tej działce?


@mietek79: wychodzi na to, że zabraniają. Tam nie ma planu zagospodarowania przestrzennego
na wiosnę jest na tyle dużo chętnych na mycie że się nie mieszczą na posesji myjni i kolejki są na drodze do posesji


zero jakichkolwiek zabezpieczeń przed hałasem i smrodem


@HanAssholeSolo: > @mietek79: Jako naoczny świadek: potwierdzam

przy tej samej drodze publicznej musi znajdować się inwestycja podobna" a takiej nie ma


@HanAssholeSolo: no tutaj niestety nie do końca popieram. Niedaleko na Shellu jest myjnia.
@HanAssholeSolo: Formalnie masz rację, pewnie adres jest ul.Żabiniec. Ale w praktyce ta myjnia bardziej leży wzdłuż Daszyńskiego i wjazd na nią jest niemalże wprost z tej ulicy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale nie żebym gościa jakoś szczególnie bronił. Swego czasu u niego na placu stały też samochody na sprzedaż. Akurat szukałem czegoś dla siebie i znalazłem ogłoszenie na otomoto. Cóż... jakby to powiedzieć...stan faktyczny nijak nie zgadzał