Wpis z mikrobloga

Ej, dziewczyny, co sądzicie o makijażu wykonanym przez Red Lipsterkę? Ja Wam powiem, że kilka lat temu oglądałam wyrywkowo jej filmy i nawet niekiedy kupowałam polecane przez nią produkty, ale dziś weszłam na jej kanał, obejrzałam film dotyczący cieni polecanych konkretnym tęczówkom i jak dla mnie regres jak cholera + wiedza totalnie od czapy. Ja rozumiem, że paleta barw może się sprawdzać przy aranżacji domu, albo nie wiem, przy kompletowaniu garderoby, ale na oczach? Jak dla mnie totalna tandeta i makijaż, który tak naprawdę będzie niekorzystnie wyglądał na większości Polek. I co z tego, że ta zieleń, fiolet czy czerwień podkreśli Ci kolor oka, jeśli całokształt będzie wyglądał upiornie i groteskowo? Ja rozumiem, że jest wizaż sceniczny, konkursowy itd... Jednak nie zmienia to faktu, że takie zestawienia kolorystyczne są dla mnie czysto wizualnie zwyczajnie upiorne. Ona wygląda jak clown. #oswiadczenie #niepopularnaopinia #kosmetyki #pokazkosmetyczke #makijaz
M.....n - Ej, dziewczyny, co sądzicie o makijażu wykonanym przez Red Lipsterkę? Ja Wa...

źródło: comment_flKTsfOa9oZj9ki4c4fo7qGcfZ3Dq8D7.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@misschief: mniej więcej do tego też nawiązałam. Obiektyw wręcz pożera makijaż, czyli w tym przypadku im więcej, tym lepiej, bo wygląda się na zdjęciach i ujęciach korzystniej. RLM nigdy na żywo nie widziałam, ale jeśli na samych filmikach widać, że kamera nie "przyjmuje" całej tej tapety i zwyczajnie widać, że ma jej za dużo, no to kuźwa jest źle. Niestety ten problem dotyczy masy kobiet, które są aktywne na ig i
  • Odpowiedz
@Millhaven: Cały twój wpis można sprowadzić do tego, że eksperci z youtuba tak naprawdę za bardzo się na niczym nie znają. Jest tylko garstka osób która ma bardzo dużo wiedzy i jeszcze umie ją jakoś przekazać. Reszta się wybiła na popularności i przez reklamy.
  • Odpowiedz
  • 3
Ale ona w tym filmiku mówiła ze chodzi o odcień a nie ze jak masz oczy brązowe to musisz na co dzień malować sie kobaltem a jak zielone to fioletem. Można używać cieni neutralnych w danych tonach ciepłych albo chłodnych aby podkreślić tęczówki, ona mówiła ze zdaje sobie sprawę ze większość jej widowni nie pomaluje się intensywnymi kolorami jak ona. Swoja droga to tez odczulam ze filmik płytki i tendencyjny ale ona
  • Odpowiedz
  • 1
Aha, jeszcze tak nadmienię, że chyba jednak sporo dziewczyn sobie bierze jej rady makijażowe bardzo dosłownie do serca. To jest niejaka Panna Joanna, inna youtuberka, koleżanka Ewy. Podkreśliła sobie niebieskie oczy modnym teraz burgundem i różem. Czy wygląda to ładnie? Dla mnie nie. Wygląda jakby miała zapalenie oczu. I o to mi chodzi. Co z tego, że podbiła sobie kolor tęczówek jeśli to jej nie pasuje?
M.....n - Aha, jeszcze tak nadmienię, że chyba jednak sporo dziewczyn sobie bierze je...

źródło: comment_yIqOPjlD8UIEuuv5byKYOLQeia6EaecI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Millhaven: Ja mam z nią taki problem, że jakikolwiek zrobi makijaż, to dla mnie i tak będzie brzydki, bo w połączeniu z jej włosami, kolczykami i twarzą ogólnie (xD) wygląda i tak dziwacznie. A co do tego filmiku, to ma rację co do tęczówki, na przykład ja mam niebieskie oczy i złote, żółte i pomarańczowe cienie fajnie u mnie wyglądają, ale bez uwzględnienia koloru włosów czy karnacji, takie rady są nie
  • Odpowiedz
@Millhaven: ja uważam że nie należy tego traktować tak dosłownie, nie chodzi o to żeby zrobić sobie na oku pawi ogon tylko dać jakiś akcent w danym kolorze. Myślę że mało która kobieta wyszłaby do pracy w makijażu pawiego ogona na oku. Mój kolor tęczówki podkresla niebieski kolor, ale nie lubię tego koloru na oczach tak bardzo że nie zrobiłabym sobie tego, bo trzeba dużych umiejętności makijażowych żeby zrobić nie przesadzony
  • Odpowiedz
Techniczne umiejętności ma bardzo duże, ale ostatnio ciężko ją oglądać, szczególnie, że poleca rzeczy, które są gówniane. Ale hajs się zgadza ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ej, dziewczyny, co sądzicie o makijażu wykonanym przez Red Lipsterkę?

@Millhaven: Weź przeczytaj swój wpis i komentarze jeszcze raz. Pytasz się różowych pasków co sądzą o makijażu, a jak większość pisze, że im się podoba (pytałaś o opinię, nie?) to każdej z osobna odpowiadasz: "no ale rozumiem, ale mi się to nie podoba". Okej, napisałaś już to we wpisie i w czterech czy pięciu komentarzach, po co piszesz to cały czas?
  • Odpowiedz
@Millhaven: ona robi wyłacznie popis swoich umiejętności i przekazuje jakąś tam teoretyczną wiedze. Nikt normalny nie zrobi sobie takiego makijażu na co dzień, a nawet i chyba na wieczór bo wyglądał by groteskowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzka XD

Pytasz się różowych pasków co sądzą o makijażu, a jak większość pisze, że im się podoba (pytałaś o opinię, nie?) to każdej z osobna odpowiadasz


Nooo, bo widzisz, jakby Ci to wytłumaczyć... Na tym właśnie polega prowadzenie dyskusji, którą zainicjowałam. Już #!$%@?ąc od tego, że odpowiedziałam tutaj na kilka zadanych mi pytań.

Daj innym ludziom mieć swoje zdanie, bo obecnie to wygląda jakbyś usilnie chciała wszystkich przekonać, że jest brzydki.
  • Odpowiedz
@Millhaven: Tak jak już wyżej dziewczyny napisały - tutaj jest zaprezentowany makijaż bardzo kolorowy, przerysowany. Makijaż jest zrobiony starannie i umiejętnie. To jest makijaż na imprezę czy do sesji fotograficznej. Moja przyjaciółka mocno siedzi w tych sprawach i mimo że ja na co dzień maluję się delikatnie (jeśli używam cieni, to zawsze brązowych), to bardzo lubię, kiedy ona na mnie trenuje wymyślne makijaże na swojego Insta.

Natomiast sama RLM do mnie
  • Odpowiedz
@Yamamura:

ale co tu dużo mówić kiedy dalej połowa kraju #!$%@? z krzywymi kreskami i "jaskółką", wykonanymi najtańszym, rozmazujacym się eyelinerem XD


Nie wydaje mi sie, ze jest az tak zle. I po czym widzisz, ze to kwestia badziewnego eyelinera a nie tylko braku umiejetnosci? Duzo kobiet podpatruje technike malowania kresek u kobiet z inna budowa powieki, same majac opadajace i wtedy wychodzi co wychodzi.
I trzeba miec tez swiadomosc, ze
  • Odpowiedz