Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mireczki,

mam pytanie do #mirkokoksy ale bardziej #kalistenika

Otóż zacząłem ćwiczyć na drążkach, jednak z powodu tego, że totalnie nie miałem siły żeby się podciągać wyposażyłem się w gumę oporującą (opór 17 - 26 kg). Ćwiczę już trochę czasu i coraz lepiej idzie mi podciąganie na tej gumie. Czy powinienem wyposażyć się w kolejną gumę o mniejszym oporze np. 12 - 17 kg? Nie wyobrażam sobie podciągnąć się bez gumy, a wydaje mi się, że stopniowe przechodzenie na coraz mniejsze opory gum pozwoli mi w coraz większym stopniu rozbudowywać swoją siłę, aż w końcu zacznę się podciągać bez ich pomocy. Co myślicie?

Nie wiem czy to istotne informacje, ale ważę 78 kg przy wzroście 185 cm.

Pozdrawiam cieplutko :)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 10
@scudetto:
-Youtube: australian pull ups/podciąganie australijskie
-wskakujesz na drążek lub wchodzisz na jakies krzesełko i od pozycji gornej opuszczasz się tak wolno jak możesz (jeśli już będziesz w stanie to nawet próbujesz na chwile się zatrzymać)
-gdy będziesz w stanie zrobić 2-3 podciagniecia to wyczuwasz gdzie ci idzie najciężej (czy na początku ruchu czy na końcu) i robisz tylko ten fragment ruchu, ewentualnie ten lekki pozniej na dobicie
Najpierw podciagania negatywne dojsc do sensownej liczby powtorzen 8-12, australian pull ups tez spoko. Wiem tez ze zazwyczaj poczatkujacym latwiej sie podciagac najpierw podchwytem ale nie ma na to reguly. U mnie bylo podobnie