Wpis z mikrobloga

tytuł: **Mindhunter ( Mindhunter )**
liczba odc.: 10 (10/sezon)
czas trwania odc.: ~50 min
sezony: 1
platforma: Netflix
data premiery: 13.10.2017
#serialezkr

"Mindhunter"- jest dziesięcio odcinkowym serialem, opowiadającym o pracy dwóch agentów FBI- Holdena Forda i Billa Tencha, którzy rozpoczynają pracę naukową bazującą na rozmowach z więźniami skazanymi za brutalne morderstwa na tle seksualnym, analizie ich motywacji i sposobu działania w celu opracowania podręcznika na temat metod wykrywania i ścigania psychopatycznych morderców.

W czasie oglądania pierwszego odcinka, a oglądałem go późną nocą, byłem naprawdę zmęczony i zastanawiałem się, czy dam radę obejrzeć kolejny. Jednak postanowiłem obejrzeć następny i gdy skończyłem oglądać drugi epizod, mimo naprawdę późnej pory miałem ochotę na trzeci i tak mnie wciągnął ten serial, że całkowicie przestałem być senny.

Gdyby ktoś mnie zapytał
-Królu Ragnarze, o czym jest ten serial?
Odpowiedziałbym:
- O ludziach, którzy rozmawiają.
Bo faktycznie cały serial jest zbudowany na bohaterach, którzy ze sobą rozmawiają w różnych miejscach. Fenomenalne jest to, że można oglądać przez godzinę takie rozmowy i w ogóle nie być znużonym. Nawet kiedy agenci wyruszają na jakąś akcję, to tylko po to, żeby z kimś rozmawiać. Nie ma strzelania, nie ma biegania i innych fajerwerków, tylko rozmowa, a jednak całość jest tak ciekawa, że gdy kończy się odcinek to jedyne, na co ma się ochotę to kolejny epizod tego fenomenalnego serialu, a muszę przyznać, że chociaż odcinki trwają prawie godzinę, to ten czas ucieka naprawdę szybko i nie raz byłem zdziwiony, że to już pora na napisy końcowe.

Od pierwszego ujęcia wiedziałem, że to będzie świetny serial, ponieważ czuć było klimat filmów nakręconych w podobny sposób. Technicznie, nie można się przyczepić do niczego. Zdjęcia wyglądają świetnie, scenografia super i klimat, który zawsze jest budowany tak, że trudno jest oderwać oczy od tej produkcji.

Każda rozmowa z kolejnym psychopatą to najlepsze części serialu. Oglądając aktorów wcielających się w rolę morderców, byłem w stanie uwierzyć, że każdy z nich miał na sumieniu zbrodnie, o których opowiadał. Do tego momenty budowania napięcia i oczekiwania na to, co może się wydarzyć w czasie tych rozmów, jeszcze bardziej budowały wiarygodność szaleństwa i tego, jak bardzo niebezpieczni, mimo że skuci są ludzie, z którymi agenci federalni przeprowadzali rozmowę.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić to jakiś brak celu w tym serialu. Wygląda jak świetne kino kryminalne, ale brakuje w nim poczucia podążania bohaterów do jakiegoś celu. Ciągle się wydaje, że zaczyna się jedna sprawa i później się kończy, rozmawiają z jednym psychopatą i później z następnym i to poczucie, że tak można sobie ciągnąć serial bez końca i bez żadnego wpływu na fabułę, gryzło mnie aż do samego finału serialu.

Na pewno produkcja jest przeznaczona na kolejne sezony i myślę, że z każdym sezonem poziom będzie równie wysoki, a nawet wyższy. Nie wiem, jak bardzo twórcy odejdą od pierwowzorów postaci i czy w ogóle to zrobią, ale już na przestrzeni jednego sezonu, możemy obserwować powolną przemianę bohaterów i to jaki ona będzie miała przebieg i skutek w kolejnych sezonach, na pewno jest czymś, na co warto czekać.

Pierwszy sezon jest w mojej opinii rewelacyjny, jednak nie każdemu taki sposób opowiadania historii może przypaść do gustu. Dojrzalsi widzowie powinni być zadowoleni.

#netflix #serialezkr #mindhunter #serial #seriale #kryminal #fbi #zbrodnia
KingRagnar - tytuł: **Mindhunter ( Mindhunter )**
liczba odc.: 10 (10/sezon)
czas trw...

źródło: comment_qpE9TU5Ahnms3e2Q0odDqPF8pq2o1iG1.jpg

Pobierz
  • 3