Wpis z mikrobloga

A to mój #homelab,

laptop z #anegros który działa głównie jako backup syncthinga i węzeł #ethereum. Obok monitor do serwera IBM x3650 z 40Gb SODIMM RAM DDR3 ECC (upto ~400Gb), 8x HDD 800Gb każdy połączone w RAID 5 (8 wolnych slotów na więcej dysków), 2 niezależne CPU 2.4GHz 8 rdzeni każdy, 4 karty sieciowe działające symetrycznie 1Gbps każda, na serwerze działa FreeNAS z Dockerami. W stand-by utrzymuje około 24'C (stoi obecnie koło grzejnika).

Pod nim jest kolejny niezależny homelab, który jest bardziej do celów domowych niż zawodowych - #raspberrypi3 z Raspbian, podłączonym na USB dyskiem 4Tb zaszyfrowany BTRFS, udostępniony przez sambę. Na tym trzymam swoje dane prywatne, ale również służy jako backup syncthinga z komputerów wszystkich domowników i okresowo trzymam tam nagrania z własnego CCTV (raspberry pi 0W z kamerą bez filtra Ir).

Całość połączona przez #openhardware Omnia Turris która jest wyposażona w 5 portów Gbps na LAN, kolejny na WAN, 2x karty WiFi (2.4GHz i 5GHz), hardware accelerated encryption do wydajniejszej obsługi klienta OpenVPN, całość napędzana przez #openwrt https://omnia.turris.cz/en/

Na serwerach losowo stoją instancje dockerów: ipfs, tor, openvpn, syncthing, emby, samba, motioneye, węzeł ethereum, moje projekty w Javie i golangu.

No hej @some_dev ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#homelab #chwalesie #sysadmin #siecikomputerowe #linux #bsd #programowanie
interface - A to mój #homelab,

laptop z #anegros który działa głównie jako backup ...

źródło: comment_lhxy86Zz7re13UXuBKKEPhULPLkdX2EP.jpg

Pobierz
  • 19