Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się z przypadkiem, gdy ktoś załatwił sobie pracę w #korpo za hajs? I bynajmniej, nie mam tu na myśli systemu poleceń (bo to dodatkowy hajs), ale że za kasę ktoś jest w stanie kogoś na 100% wkręcić, a nie tylko wrzucić CV do systemu. Uprzedzając, w świecie gdzie większość ogarnia swoje pierwsze prace po znajomości, nie widzę nic moralnie nagannego w tym, by sobie taką "przysługę" kupić.

#praca #pytanie #pracbaza #korposwiat #przegryw
  • 6
@bezbekpol: o wkręcaniu za chajs to nie słyszałem, ale o typowym zatrudnianiu po znajomościach nawet w topowych korpo gdzie przy rekrutacji ma byle staż masz 20 etapów to już mnóstwo opowieści. Znałem tylko przypadki sprzedawania za kasę pytań z rekrutacji na stanowiska techniczne
@Eugeniusz_Zua: Nie no, zatrudnianie po znajomości to jest coś normalnego i oczywistego. Tego to nie znam z opowieści, a od ludzi, których znam. Ot jest jakaś rekrutacja, to najpierw się rekrutuje wewnętrznie i wręcz nagradza, za polecenie kogoś znajomego. Znajomy się dostaje, a polecający dostaje dodatkową kasę. Same profity. Mi bardziej chodzi o po prostu zapłacenie za pracę. Umawiam się z kimś np. na 1-2k i mam pewną pracę.