Wpis z mikrobloga

#lublin #pkp

Hej, czym najlepiej pojechać z Lublina do Warszawy w weekend? Pociągiem, flixbusem, polonusem czy jeszcze czymś innym? W necie nie mogę się doczytać co działa najlepiej, widziałem tylko info o problemach z PKP na tej trasie, czy to dalej aktualne? Warto bulic więcej za Flix jak mam zniżkę na pkp?

Z góry dzięki
  • 14
@kwietniczak: ja od kiedy remontują tory to odpuściłem sobie pkp (pociąg jedzie dobrze ponad 3h), ostatnio jechałem contbusem i przyjechał z warszawy do lbn w 2:45, minus taki, że trzeba wcześniej bilet kupić, bo często wszystkie miejsca zajęte
@Magnolia-Fan: Taaa, do tego w cenie podróż dostawczakiem przespawanym na osobowy, przy prędkości powyżej dozwolonej, oraz zazwyczaj bez pasów bezpieczeństwa (lub niesprawnymi).
Raz pojechałem Contbusem jego marszrutką (bo zakładałem że będzie to normalny autobus).
Jeśli chcesz dojechać to lepiej pociąg, albo Flexibus, nie marszrutki.
@Magnolia-Fan: nie na komforcie, aby dotrzeć bezpiecznie do celu.
Zazwyczaj wybieram pociąg, podróżowałem też PolskimBusem (aktualnie Flexibus), jest też samochód - ale jeśli nie ma potrzeby to wolę zorganizowany transport.
Z połączenia lotniczego podróżując do WAW nie korzystałem, przy dalszych relacjach jak najbardziej (również PL).
Marszrutka raz, niby markowa i niby nowszy samochód, ale jednak nadal był to dostawczak.
@Magnolia-Fan: No tak, każdy ma swoje kryteria i wymagania, dlatego jest dostępnych tak wiele alternatyw.
Np. na S17 (Garwolin) marszrutki co chwila mnie wyprzedzają, a ich dozwolona Vmax jest o 40-60 kmph niższa od mojej aktualnej. Co chwile w mediach słychać o skutkach takiej jazdy.
Dla odmiany np. Flexibus jeździ przepisowo.