Wpis z mikrobloga

@Wiktorgg

Częściowo ma to sens przez politykę zasiłków i wspieranie takich biednych osób finansowo, ale nikt nigdy nie powiedział, że sami biedacy ze wsi głosują na PiS. XD osobiście znam wiele osób wykształconych, bogatych i z dużego miasta którzy też tak głosują, choć nie popierają w 200% wszystkiego co PiS robi. Więc po prostu nie generalizujmy.
@pogop w ogóle te 100 obchody to jakieś takie niemrawe. Wypuścili monety, zrobili ekstra dzień wolny od pracy. Będzie marsz jak co roku.
Spodziewać by się mogło większego rozmachu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pogop: już zrobiłem grafik w pracy (,)
Rozumiem że należy się w listopadzie 10 dni wolnych i muszę uwzględnić ten dzień w już utworzonym grafiku?
@Manymouse: Huta szkła ma przerąbane np. oni i tak jadą 24 godziny na okrągło i tego dnia nie nadrobią nadgodzinami a plany układa się na żyletki. Są w dupie przez taki dzień o jakieś 120-140 tys. sztuk szkła. Plany układa się z 4-5 miesięcznym wyprzedzeniem i trzyma się ich zębami. Już nie mówię o utrzymaniu wanny na płynne szkło w odpowiedniej temp. i kosztami pustymi z tym związanymi. Planiści z fabryki
@pogop uszczęśliwianie na siłę. Ja na luzie mógłbym pracować tego 12 na jakieś budowie czy cuś. A tak, wolne, godzin w miesiącu mniej, ponad stōwka na konto mniej.
O dużych zakładach nie wspominam, bo to już w ogóle jajo. Daliby w końcu wolną wigilię, a nie 12 listopada, data z dupy.
@pogop
@Widur
12 listopada do pracy pójdą pracownicy sklepów. Zapis w projekcie ustawy wyraźnie mówi o tym, że tego dnia "nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta". Po interwencji RMF FM politycy PiS wykluczyli z ustawy kolejną grupę pracowników, którzy tego dnia będą musieli pójść do pracy. Dzień wolny od pracy nie będzie obowiązywał lekarzy i pielęgniarki w szpitalach i
@Manymouse typie co ty pierdzielisz. W dużych zakładach produkcyjnych linka chodzi 24/7, a zlecenia produkcyjne masz zaplanowane na nawet 2 miesiące do przodu.
Wyjaśnij mi jak chcesz teraz odrobić te 24 godziny? No chyba że miłościwie nam panująca władza wydłuży dobę do 25h. W sumie po nich wszystkiego można się spodziewać XD