Wpis z mikrobloga

Z okazji, że dziś Międzynarodowy Dzień #luszczyca robię małe #pokazluszczyce

#gownowpis #choroby #dermatologia #zalesie

Pierwszy raz u mnie pojawiła się około 10 lat temu i tak trzyma się do dziś. W tym czasie miałem tylko jeden rok gdzie zniknęła całkowicie ale jak się ponownie pojawiła to uderzyła ze zdwojoną mocą.

Nie było miejsca na moim ciele, którego moje brzemię by nie odwiedziło, głowa uszy, ręce, dłonie, plecy, brzuch, dupa, beniz, nogi, stopy, powieki oczu. Najczęściej i najdłużej utrzymuje się na uszach, łokciach.

Co stosuje? Mediderm jako nawilżacz i słońce. Nie stosuję sterydów bo więcej szkody niż pożytku (ew. ograniczę się do Protopic na twarz, żeby nie wyglądać jak ogr). W szpitalu dali mi Metotreksat, po 3 tyg. wątroba nie wytrzymała.
Jak się czuję teraz? Słońce zaszło i zaczął się jesienny wysyp, populacja się zwiększa.

Jeżeli spotkacie kogoś z podobnie wyglądająca skórą nie odwracajcie się od niej i nie patrzcie na nią z obrzydzeniem bo nie zarazicie się tym. Ta choroba ma bardzo negatywny wpływ na psychikę. Pod wpływem stresu pojawiają się nowe ogniska, a to sprawia, że chory jeszcze bardziej się denerwuje, a łuszczyca jeszcze bardziej wyrzuca na skórze i koło się zamyka.

Swoisty trąd XXI w.
wCZOPKUurodzony - Z okazji, że dziś Międzynarodowy Dzień #łuszczyca robię małe #pokaz...

źródło: comment_6ShbECDNO640MZUYCv8GeK8UVrGaHqr2.jpg

Pobierz
  • 29
@Dzyszla: samo zaczerwienienie nie wygląda źle bo smaruję medidermem (ok 30zł kg), świetnie działa nie pojawiają się łuski

@Niebadzlosiem: niestety ale łuszczycowe zapalenie stawów to najgorsza możliwa odmiana, chodź po lekarzach (kilku aż znajdziesz takiego, który będzie chciał Ci pomóc, a nie odbębnić kolejnego pacjenta) i staraj się zapisać do szpitala żeby robić historię, potem lekarz prowadzący może Cie skierować na leczenie biologiczne (darmowe jako królik doświadczalny), powodzenia mirku, nie