Wpis z mikrobloga

Taka historia z Niemiec
75 letni ojciec chciał zamordować swoją 47 letnia córkę ponieważ jak odbierała dziecko ze szkoły rozmawiała z innymi mężczyznami ( ojcowie mających dzieci w tej szkole ) .Ojciec był zdania że musi bronić " honoru " rodziny i chciała córce poderżnąć gardło . Córce udało się odskoczyć na bok ojciec zdołał jej zadać cios nożem w brzuch, kobieta zostaje ciężko ranna .Teraz rusza proces 75 letniego Turka.
Podczas procesu Turek potrzebuje tłumacza nie wiele mówi po niemiecku ,mimo że mieszka w Niemczech ponad ....40 lat

Tak sobie myślę że trzeba się nieźle wysilić by mieszkać w jednym kraju ponad 40 lat i nie być w stanie porozumieć się w języku urzędowym tego kraju na poziomie podstawowym

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

https://www.bz-berlin.de/tatort/menschen-vor-gericht/vater-75-wollte-tochter-47-erstechen-weil-sie-mit-maennern-redete

https://www.tagesspiegel.de/berlin/prozess-in-berlin-vater-stach-tochter-nieder-weil-sie-mit-fremden-maennern-sprach/23244560.html

#naukajezykow #4konserwy #neuropa #berlin
  • 49
@spokojnie_to_ja: to nie jest takie rzadkie zjawisko. Na chicagowskim jackowie albo na nowojorskim greenpoincie nadal nożna znaleźć Polaków, którzy słowa po angielsku nie powiedzą, choć siedzą tam od 30 lat co najmniej. Coraz trudniej, bo jest ich tam coraz mniej, ale są. W chinatown nawet nie ma opcji, żeby sprzedawca na ulicy powiedział ci coś więcej niż „fav dorers”. Tak samo w dużych communities meksykańskich po angielsku to możesz co najwyżej
@spokojnie_to_ja akurat nie musi sie wysilac. Idzie do urzedu - rozmawia po turecku (bo urzednik jest Turkiem), idzie do lekarza to samo. Maja swoje sklemy i knajpy, to po co ma sie meczyc z nauka jezyka
@spokojnie_to_ja: 40 lat to długo, ale to normalne dla hermetycznych grupek powstałych z imigrantów jednej kultury. W Holandii to normalne dla starszych Marokańczyków czy Polaków. Pracują wśród swoich, mieszkają wśród swoich (często cały czas na mieszkaniu agencyjnym, po 10 lat) no to tak naprawdę nie potrzebują niczego się uczyć.
@spokojnie_to_ja zajebisty ten ojczulek, no ale pewnie ciemiężą go niemieckie władze i nie zasługuje, a poza tym jego córka to jego własność i no jemu wolno.
Ja #!$%@?, co to w ogóle za #!$%@? myślenie, utylizować takich.