Wpis z mikrobloga

Cześć, używał ktoś z Was #tablet do #grafika w celu tworzenia notatek graficznych? (Tzw. "visual notes"?) Ostatnio bardzo fajnie pracuje mi się na spotkaniach z klientami właśnie z takimi notatkami, sęk w tym, że później wszystko muszę kopiować z kartek do kompa (pracuję w tym słynnym #it więc tworzę głównie flowcharty i mapy myśli) co trochę wydłuża cały proces. Wpadłem ostatnio na pomysł kupienia jakiegoś najtańszego #bamboo pada, pytanie czy:

1. Mogę go podłączyć pod kompa tak, że rysując od razu będę widział efekty na ekranie?
2. Obszar rysowania jest w jakimś sensie skończony? Zależy to od programu, z którym będę pracował (tablety kupuje się już razem z takim oprogramowaniem)?

Sorry za noobowskie pytania ale jestem totalnie nie w temacie jeżeli chodzi o tablety graficzne.
  • 3
@QuantumMechanist

1. Tak, od razu widzisz, zero delay, inaczej ciężko byłoby rysować jakbyś musiał czekać na efekty
2. Powierzchnia tabletu odpowiada ekranowi, to nie działa jak myszka, że sobie podniesiesz przeniesiesz i jedziesz dalej. Dolny lewy róg tabletu odpowiada dolnemu lewemu rogowi ekranu.