Wpis z mikrobloga

@Freedie, jak masz Antergosa to antergos ma własny program do instalacji sterowników nvidii, spróbuj dostać się do trybu tekstowego i wpisać "sudo pacman -S nvidia-installer". Możesz potem sprawdzić jakie to ma opcje przez "sudo nvidia-installer --help". Do przywrócenia otwartych sterów służy "sudo nvidia-installer -n"
@Freedie , od biedy można by było jeszcze spróbować z innym menedżerem logowania, kiedyś jak też po instalacji jakichś sterów nvidii wysypał mi się lightdm zainstalowałem gdm, włączyłem go "sudo systemctl enable gdm.service" i zaczęło działać. Tylko chyba przy gdm w zestawie instaluje się też gnome-shell
@Formbi: no to chyba nie mam,bo jak wywołałem komendę "sudo btrfs filesystem show /dev/sda1" to odpowiedź była "ERROR: no btrfs on /dev/sda1" i tak samo na sda2 i sda3 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Freedie: Jak wspominałem wcześniej - prawdopodobne coś solidnie skopałeś instalując drivery z zewnątrz. Po usunięciu a potem dodaniu driverów ale już z repozytorium antegrosa pewnie wszystko się naprawiło bo pakiety zrobiły sobie konfigurację od nowa. Czemu bezpośrednio błąd występował to nie wiem. Ogólnie na każdym distro jesteś w stanie zainstalować drivery z zewnątrz (tak żeby działały) ale może to właśnie wymagać trochę zabawy w konfigurację i dopóki masz te same drivery