Wpis z mikrobloga

Hej! Potrzebuje opini ludzi którzy kładli gładzie gipsowe przy remoncie mieszkania. Czy przed kładzeniem gładzi należy ze ściany usunąć wszystko łącznie ze starą farbą do gołych tynków? Ściany wyglądają tak jak na zdjęciach. Na ścianach wcześniej były tapety i w niektórych miejscach po ich ściągnięciu jest również stary klej. Jeżeli trzeba to wszytko usuwać to w jaki sposób ? Próbowałem szlifierką kątową z końcówka do której przylega się papier ścierny na rzepy ale jest to nieopłacalne bo tarcze szybko się zużywają a kurzu jest tyle ze widoczność w mieszkaniu to mniej niż pół metra.
#remontujzwykopem #remont #pytanie #pytaniedoeksperta
wychilloutowany - Hej! Potrzebuje opini ludzi którzy kładli gładzie gipsowe przy remo...

źródło: comment_s5UpvIrV7CwuVm6BwP6vBOtzFpA3NghZ.jpg

Pobierz
  • 27
@wychilloutowany: ciepła woda z detergentem do wiadra, moczysz sciane ze starą tapetą dużym pędzlem i jak nasiąknie to zdrapujesz szpachelką. trzeba dużo cierpliwości, czasem też wymaga poprawek jak wyschnie ale zejdzie.
potem daj ścianie też przeschnąć ze dwa dni, następnie gruntowanie i robisz co tam już chcesz.
@wychilloutowany: o stary wygląda jakbyś zrobił zdjęcia mojej ściany. Miałem ten sam dylemat. Ale było to pomieszczenie dodatkowe, powiedzmy garderoba na szafę i stolik. Postanowiłem nie zrywać do gołego. Gładź robiłem Knauf gotowa z wiadra. W dwóch miejscach zrobiły się pęcherze o średnicy około 5cm. Odkroilem z zapasem zanim wyschło i potem jak zaschlo naprawiłem ubytki. Rok minął i jest ok. Ale powiem ci że gdyby to była ściana w jakimś
@wychilloutowany: jak olejna to mozna zagrzybkowac, choc niewskazane - wiecej jak 10 lat nie wytrzyma.
jak zwykla to wystarczy zmatowac grubym papierem.
zagrzybkowac - bierzesz mlotek i ta ostra czescia uderzenie obok uderzenia, tak by zaczela odpryskiwac. potem obracasz mlotek w poprzek i trzesz z calej sily = sypie sie cala reszta. upierdliwa robota, ale lepsze jak skrobac.(i jak bicek rosnie( ͡° ͜ʖ ͡°))