Wpis z mikrobloga

Kolejka w 20 zdaniach

12 serii gier Premier League zleciało w mgnieniu oka. Co wiemy po wydarzeniach minionego weekendu?

1. Manchester, jak w zasadzie cała liga, jest obecnie niebieski.

2. Liverpool nie jest może przesadnie zjawiskowy w ataku, lecz w obronie blisko mu do perfekcji - w 14 domowych meczach Premier League w 2018 roku zachował 10 czystych kont, tyle samo, ile w całym 2017.

3. Maurizio Sarri stał się pierwszym menedżerem w historii angielskiej ekstraklasy, który nie zaznał porażki w żadnej z 12 premierowych kolejek.

4. Tottenham wygrał najwięcej wyjazdowych spotkań (12) spośród drużyn w stawce.

5. Arsenal zremisował 3 starcia domowe z rzędu we wszystkich rozgrywkach po raz pierwszy od 2012 roku.

6. Bournemouth złapało zadyszkę i poległo w drugim meczu na przestrzeni tygodnia.

7. Watford nie zdołał zachować czystego konta w 11 z ostatnich 12 spotkań poza własnym stadionem.

8. Pierwszy raz od 1977 roku Manchester United po 12 kolejkach ma ujemny bilans bramkowy.

9. Everton wprawdzie zremisował z Chelsea, lecz nie przerwał trwającej 24 mecze ekstraklasowej posuchy na Stamford Bridge.

10. Piłkarze Leicester mimo 22 prób nie zdobyli bramki, co oznacza, iż każda drużyna występująca w Premier League minimum raz zagrała “na 0” z przodu.

11. Można stwierdzić, iż Wolverhampton to zespół na czwórkę, gdyż jego bilans to 4 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki.

12. 11 z 13 goli ustrzelonych przez Lewisa Dunka jest zasługą jego umiejętności gry głową, lecz sobotni popis nie przyczynił się do wygranej Brighton.

13. Zaledwie 1 czyste konto w 15 wyjazdowych spotkaniach zachował West Ham - na taką defensywę to i Fabiański nie pomoże.

14. Newcastle idzie w górę i właśnie - po raz pierwszy od kwietnia - wygrało 2 mecze w Premier League z rzędu.

15. Aż 6 razy w tej kampanii Burnley nie zdołało wbić futbolówki do bramki rywala.

16. Crystal Palace przegrało ostatnich 7 starć ligowych z Tottenhamem.

17. Southampton zdobyło bramkę z gry po 615 minutach posuchy.

18. Setny mecz pod wodzą Neila Warnocka został w Cardiff uczczony drugim zwycięstwem w obecnej kampanii.

19. Dziewięć goli strzelonych w 22 spotkaniach Premier League - koszmarny bilans Huddersfield.

20. Aż dziwne, że Fulham posiadające najgorszą defensywę w stawce przegrało z Liverpoolem jedynie 0:2, co nie zmienia faktu, iż The Cottagers zamykają tabelę.

Serdecznie zapraszam na mój fanpage, na którym codziennie publikuję moje opinie, spostrzeżenia oraz przemyślenia związane z piłkarskim światem.

Jeśli spodobała Ci się wrzutka, zaobserwuj #zycienaokraglo i #kolejkaw20
Dzięki!

#sport #mecz #pilkanozna #premierleague #arsenal #manchesterunited #united #liverpool #lfc #tottenham #manchestercity #chelsea #zycienaokraglo #kolejkaw20
Pobierz StaXik - Kolejka w 20 zdaniach

12 serii gier Premier League zleciało w mgnieniu ok...
źródło: comment_DaHrQd3uhH36oBaibggG5CR0Gvo4tAaR.jpg
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@StaXik: Człowieku, co z tego, że piszesz ciekawe rzeczy, skoro pod każdym wpisem jest to samo: po co wołasz ludzi plusujacych i obserwujących tag dwa razy? Poprzednio wołałeś ludzi z innego wpisu. Teraz tych, co ostatnio dali plusa. Będziesz się tak w koło bawił? Chcesz dotrzeć do większej ilości ludzi? Fajnie, ale w taki sposób osiągniesz efekt odwrotny. Unsub, plus zabieram. Nie wołaj mnie więcej. Ciao!
@StaXik: Super, świetnie że Man City wygrał z tym chamem Mourinho i jego bananowym zespołem. Pamiętam jak pajace z ManU dostawali orgazmu jak wygrali fartem z Juve. Teraz już wiem dlaczgo, jak sie w swojej lidze jest śmieciem to radość z każdej wygranej w Europie jest tak wielka, że trzeba ją celebrować prowokując kibiców rywala. Zawołałbym niektórych po nickach, ale ne bede ich dobijal po porażce - zresztą nie ostatniej -
@Wergiliusz: akurat mylisz się w tej sytuacji. To Mourinho odpowiedział na zaczepki że strony kibiców Juve. Sam raczej bym olał to, ale no miał chłop prawo być trochę kąśliwy. Szczególnie, że nie obrażal ich, tylko był złośliwy - skoro mnie obrażaliscie przez cały mecz, a teraz wygrałem no to czemu teraz Was nie słyszę?