Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam spory problem. Studiuję informatykę. 2 miesiące temu zacząłem swoją pierwszą pracę związaną z zawodem - jako junior frontend developer w małej firmie.
Na początku poczułem się jakbym wygrał życie. 20zł netto, nikt się nie czepia jak sobie wyjdę na obiad albo wejdę na fb/wykop podczas pracy.
Nie ma porównania z moimi poprzednimi pracami, wcześniej pracowałem fizycznie, jako budowlaniec, kelner czy magazynier.
Z szefem jesteśmy jak dobrzy koledzy.

Tutaj jest problem właściwy. Taką prawdziwą pracę zacząłem dopiero miesiąc temu, wcześniej się "wdrażałem", trochę się uczyłem Reacta itp.
W międzyczasie tworzyłem też własne projekty w domu i wrzucałem na githuba.
Skontaktowała się ze mną firma przez linkedin. Oferta jest dużo lepsza, lepsza kasa, jakieś benefity w postaci służbowego laptopa i smartphone'a, możliwość pracy zdalnie (częściowo), multisport - i tak nie skorzystam, ale może można komuś dać XD

Czuję się z tym źle teraz. Tym bardziej, że szef ostatnio mówił, że ciężko o dobrego programistę. Ostatnio jak zatrudnił 2 programistów to jeden uciekł po tygodniu, a drugi po trzech. Jak ja odejdę to zostanie jedna osoba na frontendzie, a pracy jest dużo ostatnio. Kiedy zaczynałem było nas 3 na froncie, a pracy duużo mniej.

Dużo się w tej pracy nauczyłem i bardzo jestem wdzięczny szefowi, że wziął kogoś mnie do tej roboty bez żadnego doświadczenia.

Miał ktoś z was podobne "problemy"?

#programowanie #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 34
@Koliat: @mk321: Ale z was są raki.

odrób "pańszczyznę". Tzn. posiedź chociaż rok, żeby odrobić to co firma w ciebie zainwestowała.


zazdroszczę mentalności. Jeżeli chodzi o pracę i biznes, nie można wykazywać sentymentów. Jeżeli w innej firmie dają Ci lepsze warunki (nie mówię o 100 zł podwyżce miesięcznie itd) to powinieneś ją przyjąć.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: typowy problem z pierwszą firmą w branży. większość osób to przerabiało. KAZDA firma jak będzie miała problemy finansowe to #!$%@? cię bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia. paradoksalnie dobrze mają osoby które są wyrzucone z pierwszej pracy bo szybciej to do nich dociera ( )
@AnonimoweMirkoWyznania: A teraz pomyśl że w nowej firmie nie będzie tak super, albo Tobie się nie spodoba albo zrezygnują z Ciebie po okresie próbnym. Myślisz że z dwoma wpisami do cv po 3 miesiące znajdziesz jakąś inną prace? Zatrudniałem w życiu wiele osób i jeżeli komuś zdarzyło się zmienić pracę 3x w ciągu jednego roku, nawet 5 lat wcześniej to zwyczajnie takie cv ignorowałem. Koszt rekrutacji i wdrożenia pracownika to minimum
@AnonimoweMirkoWyznania: poproś o podwyżkę.
Przedstaw mu sytuację, że dotałeś ofertę, że fajna, ale że chcesz być fair.
Jednak Twoja wartość na rynku jak widać jest większai oczekujesz podwyżki.
Jak dostaniesz i będziesz zadowolony, to zostań, jak nie dostaniesz, to możesz z czystym sumieniem odejść
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem tak, idąc podobnym tokiem rozumowania jak Ty popełniłem jeden z większych błędów mojej wczesnej kariery o ile nie największy. Pierwsza praca ever, sprzedaż i jakaś biurówka, już nie pamiętam po ilu ale chyba z 2-3 tyg odzywa się inna firma, it / helpdesk lepsza kasa, znana spora firma z długą historią. Odmówiłem bo mi było #!$%@? szkoda kolesia co mnie zatrudnił, przyblokowały mnie wyrzuty sumienia. Na drugi dzień zdałem
szef ostatnio mówił, że ciężko o dobrego programistę. Ostatnio jak zatrudnił 2 programistów to jeden uciekł po tygodniu, a drugi po trzech. Jak ja odejdę to zostanie jedna osoba na frontendzie, a pracy jest dużo ostatnio. Kiedy zaczynałem było nas 3 na froncie, a pracy duużo mniej.


@AnonimoweMirkoWyznania: O dobrego programistę nie jest ciężko, ciężko jest kiedy dobrym programistom płaci się za mało. Skoro ludzie uciekają z firmy to o czymś