Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@peetee: Ja w wieku 17 lat pojechałam na 2 miesiące do Kanady. Ciągły kontakt z Kanadyjczykami, programy, czy nawet reklamy w TV i po powrocie też łapałam zwiechy i chwilami musiałam dłużej podumać nad jakimś słowem :D
  • Odpowiedz
ale ja wam powiem moja znajoma juz pare miesiecy mieszka w UK rozmawiajac ze mna jak przyjedzie w pewnych momentach napieprza po angielsku i ona mówi ze po prostu tego nie kontroluje :D
  • Odpowiedz
@KocurYT: ale #!$%@? dzbany. Znajoma nie kontroluje, zwieche mial po jednym miesiacu, no kisne. Ja siedze kilka lat juz za granica, w pracy inny jezyk, w domu angielski, a po polsku tylko czasem przez telefon i nie zapominam jezyka, wszystko normalnie. Gubic akcent czy zapominac slowa to mozesz po 30 latach gdy Anglik nie czy inny Norweg nie rozpozna polskiego #!$%@? wymawiania ale nie po kilku miesiacach. Ameby.
  • Odpowiedz
i nie zapominam jezyka


@azertyazerty: tak jak pisałem wcześniej, wydaje mi się ze albo to kwestia indywidualna - niektórzy tak mają a niektórzy nie. Lub kwestia poziomu umiejętności, jeśli umiesz drugi język perfekcyjnie to dużo szybciej przeskakujesz. Natomiast po sobie mogę stwierdzić że zjawisko to występuje i wcale nie jest wymuszone.
  • Odpowiedz