Wpis z mikrobloga

Złotówy, skoro jesteście taką zwartą społecznością to może rozpoczęlibyście protesty na wzór Francji - w celu obniżenia podatków na benzynie? Przeraziło mnie to, że Francuzi protestują bo jest 1l/1,5 eur a my mamy 1,2 eur i nic, a różnica w zarobkach ogromna. Gwarantuje ocieplenie Waszego wizerunku bo wreszcie będziecie działać na korzyść społeczeństwa zamiast niekorzyść #taxi #uber #hiv #polskiedrogi #benzyna #francja #protest
  • 13
@Krowa_i_kurczak: ja mówię, że to dla Was opcja dużo lepsza niż aktualne protesty. Teraz tylko pogłębiacie wizerunek pazernych i zacofanych Januszy. A gdybyście zmienili obiekt protestowania, to nie dość, że byłoby to Wam na rękę (Was bardzo dotyka droga benzyna), to jeszcze cała publika by poszła protestować razem z Wami i darmowe punkty do PR. Łatwiej jest się zorganizować zwartym społecznością jak taksówkarze, górnicy, czy Żydzi ( ( ͡° ͜
@demimka tylko my protestujemy przeciwko nielegalnym przewoźnikom. Nie rozumiem co ma do tego cena paliwa, która oczywiście jest za wysoka.
Nieuczciwa konkurencja w państwie prawa jest tepiona. Patrz Węgry, Dania, Norwegia. A u nas jak w lesie. Też mam na znak protestu przestać płacić ZUS?
@demimka xD przepraszam, nie lubię tego argumentu, ale nie znasz rynku i realiów. ŻADEN uberowiec nie ma własnej działalności. Działają w fundacjach albo są zatrudnieni na umowę zlecenie w wymiarze 10 godzin miesięcznie, a pracują 300h. Płacą może 50 zł podatków, a taksówkarz minimum 1200 zł. Minimum, bo nie każdy jest na karcie podatkowej. Uzbrojenie auta, wyrobienie licencji też kosztuje. O przeglądach auta, kas fiskalnych czy taksometrow nie wspomne.