Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@plecak_odrzutowy
2 lata- to dziecko! trzeba je ratować!
42 lata- młody, jeszcze ma tyle do przeżycia!
92 lata- w tym wieku nie ma co czekać!

W starszym wieku organizm szybko się dekompensuje, a każda choroba przechodzi ciężej, leczy się dużej, organizm regeneruje się wolniej i jest bardziej kruchy.
Dlatego należy zaufać słowom samego pacjenta i skoro wszystko jest dobrze i nie ma dolegliwości, to mozna na spokojnie udać się do lekarza i
  • Odpowiedz
@Aequitas87: Kilka źródeł które czytałem wspominały że możliwe jest że początkowo nie ma objawów lub są trudne do zidentyfikowania (szczególnie że mamy do czynienia z osobą w takim wieku), ale racja że po takim czasie to bez znaczenia
  • Odpowiedz
@Wap30 te które ja czytałem nie wspominały o bezobjawowym krwotoku ;)
Bladość powłok, hipotensja, tachykardia, zaburzenia świadomości. Krwotok to duża utrata objętości łożyska naczyniowego
  • Odpowiedz
2 lata- to dziecko! trzeba je ratować!

42 lata- młody, jeszcze ma tyle do przeżycia!

92 lata- w tym wieku nie ma co czekać!


Najpierw kpisz a potem sam piszesz:

W starszym wieku organizm szybko się dekompensuje, a każda choroba przechodzi ciężej, leczy się dużej, organizm regeneruje się wolniej i jest bardziej kruchy.

Dlatego należy zaufać słowom samego pacjenta i skoro wszystko jest dobrze i nie ma dolegliwości, to mozna na spokojnie
  • Odpowiedz
@plecak_odrzutowy czy gdzieś napisałem, że mają się nie zgłosić do lekarza? Nie, napisalem, że nie trzeba walić od razu na SOR, tylko do lekarza POZ lub NPL jeśli coś niepokoi, a pacjent jest w dobrym stanie

I nie kpię, a napisałem, że wiek nie ma znaczenia w kwestii zachowania się pacjenta/rodziny
  • Odpowiedz
@WesolyKapelusznik: nie czepiaja, tylko dajesz porady, ktore osoby znajace temat uznaly za niepotrzebne, a wiedzialbys o tym, gdybys przeczytal te 5 czy 6 wczesniejszych komentarzy. Nawet teraz @Aequitas87 napisal to samo nad tym komentarzem, juz chyba 3 raz, nauczcie sie ludzie czytac zanim wprowadzicie kogos w blad.
  • Odpowiedz